Ošetření zubních kazů

Po zjištění zubního kazu je na základě jeho velikosti zvoleno další ošetření:

  • počáteční zubní kaz – efektivní ošetření zubního kazu bez vrtání

ošetření zubního kazu bez vrtáníVe spolupráci s Univesity of Kiel a Charité v Berlíně byla vyvinuta inovativní metoda infiltrace zubního kazu. Pomocí revolučního přípravku Icon® je možné mikroinvazivně zastavit počáteční zubní kaz –  jednoduše, bezbolestně, při jednom sezení a šetrně k tvrdým zubním tkáním.

Icon® je také možné použít pro rychlé a efektivní odstranění esteticky nežádoucích bílých skvrn po sejmutí fixního ortodontického aparátu.

  • větší zubní kaz – neviditelná dostavba zubu

U hlubších kazů je potřeba odstranit kazivé hmoty a vzniklý prostor esteticky a funkčně vyplnit. Důležité je odstranit celou tkáň napadenou mikroorganismy. Vždy se ale snažíme zachovat co nejvíce tvrdých zubních tkání. Výplně zhotovujeme pod operačním mikroskopem. Můžeme tak velice přesně a méně invazivně odstranit veškerou zkaženou zubovinu a vymodelovat výplň do nejmenších estetických i funkčních detailů. Ošetření probíhá bezbolestně (v lokální anestezii).

Bílé plomby – výplně

Na našem pracovišti používáme nejmodernější materiály (tzv. bílé výplně) a postupy, které dovolují zhotovit výplně dlouhodobě funkční, estetické a rovněž nepodléhající barevným změnám. Technologický postup zhotovení je časově náročný, zpravidla není hrazený zdravotní pojišťovnou. Na naše výrobky poskytujeme záruku 10 let.