Zpověď: Bc. Jan Ries, DiS.

16 Dub

Jako dalšího "pána na holení" Vám v rubrice Zpověď představujeme dentálního hygienistu Bc. Jana Riese, Dis. Zajímá Vás, proč si vybral obor dentální hygieny a jaká byla cesta k tomuto oboru?.

Narodil jsem se v roce 1988 v Českých Budějovicích do muzikantské rodiny.

Rodina

Můj táta je flétnista a ředitel Českobudějovické konzervatoře a maminka učitelka klavíru na ZUŠ. Jako nejmladší syn jsem už od malička musel hrát po vzoru starších bratrů (flétnisty Jakuba a kontrabasisty Petra) na nějaký nástroj. Už ani nevím proč, ale jako první jsem si vybral housle. Po měsíci chození “do houslí” jsem však zjistil, že tudy cesta nevede. Následně jsem vystřídal celou řadu nástrojů. Dva roky jsem chodil k mamince na klavír. Čtyři roky jsem hrál na zobcovou flétnu, poté tři roky na klarinet. Když zbývalo několik let do přijímaček na střední školu, vybral jsem si žesťový dechový nástroj trombon.

Hudební konzervatoř

Jelikož jsem měl velké ambice a píli, šel jsem na Pražskou konzervatoř k výbornému profesorovi. Můj sen byl hrát v symfonickém orchestru. Ve škole jsem trávil čas od rána do večera cvičením na nástroj. Během studia jsem však zjistil, že učit na ZUŠ mě neláká a dostat se do některého ze symfonických orchestrů je nesmírně obtížné až nereálné. Konkurzy na místo hráče trombonu se objevují jednou za spoustu let a navíc se značně zvedala úroveň ostatních hráčů u nás i ve světě. A tak jsem začal přemýšlet, co budu dělat v životě dál...

Dentální hygiena

Naštěstí mi moje kamarádka zubařka řekla o novém bakalářském oboru, dentální hygieně a nabídla mi, že mě pomůže s přípravou na přijímačky. Celé léto jsme se intenzivně učili biologii a chemii za čtyři roky z gymnázia, kterou jsem na konzervatoři neměl. Poté jsem šel pro jistotu ještě do přípravného nultého ročníku a tak jsem se jako “slepej k houslím” dostal k tomuto oboru.

Začátky v Českých Budějovicích

Po úspěšném dokončení 3. lékařské fakulty v Praze jsem se vrátil zpět do rodného města a stal se součástí nově vznikající soukromé zubní kliniky v centru Českých Budějovic. Společně s dvěma mladými zubaři jsme se snažili propagovat dentální hygienu a moderní postupy v zubařině včetně endodoncie pod mikroskopem. Po čtyřech letech už jsem však cítil, že potřebuji změnu jak v profesním, tak i osobním životě. Přijal jsem proto nabídku stát se součástí týmu Studia 32 a odstěhoval se zpátky do Prahy.

Praha

V březnu to byly dva roky, co jsem začal pracovat pod odborným vedením MUDr. Jiřího Škrdlanta ve Studiu 32. Objevil jsem kouzlo práce pod mikroskopem. Najednou jsem se mohl podívat i pod okraj dásně. Uviděl jsem nánosy zubního kamene a plaku, které pouhým okem předtím nebyly vidět. Začal jsem se dále rozvíjet a zdokonalovat v dentální hygieně a samotném hloubkovém čištění během parodontologické léčby pacientů. Za to MUDr. Jiřímu Škrdlantovi děkuji!

Relax po práci

Mezi mé zájmy patří sport, převážně jízda na trailovém kole v těžším terénu, koloběžka, turistika, v zimě běžky. Kromě sportu rád relaxuji při hraní na kytaru, deskových her s kamarády, nebo třeba při poslechu hudby na koncertech a festivalech.

Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-14

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php