CAD CAM systém Cerec

CAD CAM systém Cerec

Pro zhotovení estetických celekoramických korunekmůstků a faset používáme systém Cerec. Systém využívá technologii CAM CAM, což znamená, že celá výroba zubní náhrady je kontrolována pomocí počítače – počínaje optickým otiskem (skenováním přímo v ústech) na místo klasického otisku, navržením anatomického tvaru zubu a konče vyfrézováním práce.

Naše pracoviště je vybaveno kompletním systémem Cerec pro ordinační i laboratorní použití, můžeme proto zhotovit přesné a estetické práce pro všechny indikace.

Proč Cerec?

perfektní vzhled

neodlišitelnost korunky od zubu

biokompatibilní materiál

minimalizace počtu návštěv lékaře

zhotovení korunky v jedné návštěvě

špičková kvalita materiálu

absolutní přesnost

dlouhodobá živostnost prací

Jedinečný materiál a technologie

Pro výrobu výplní, korunek nebo estetických fazet se používají keramické bločky, ze kterých je vyfrézována výsledná náhrada. Jelikož jsou bločky vyráběny strojově v kontrolovaných výrobních procesech, je jejich kvalita zpracování vyšší než při výrobě v laboratoři.

Materiály používané pro Cerec jsou poslední vývojové stupně keramických hmot a zajišťují tak nejvyšší možnou kvalitu a estetiku zubních náhrad.

V čem se odlišujeme od ostatních Cerec pracovišť?

Většina Cerec pracovišť upřednostňuje a podtrhuje rychlost ošetření. Rychlost ale není vše. Nám záleží především na kvalitě a estetice celého řešení. A právě proto jsme zvolili plně vybavený systém Cerec (ordinační i laboratorní přístroje). To nám umožňuje skloubit jak rychlost, estetiku, tak nekompromisní přesnost.

K práci používáme operační mikroskop. Ten nám umožňuje pracovat velmi přesně, nepoškodit okolní tkáně jako je dáseň či sliznice. Příprava (broušení) zubu pod mikroskopem zajistí absolutní přesnost všech kroků výroby korunky či můstku. Mikroskop rovněž umožňuje velmi detailně zkontrolovat kvalitu výsledné práce.

Pracovní postup

rozsáhlejší práce – můstky

V případě, že je jedná o můstek či jinou rozsáhlejší práci je výhodnější, když Vám lékař nejdříve sejme otisky zubů. Z otisku je v zubní laboratoři odlit model, který je naskenován pomocí skeneru. Konstrukce můstku se virtuálně vymodeluje v počítači a frézovací přístroj vyfrézuje konstrukci. Díky strojové výrobě je konstrukce absolutně přesná. Na ni pak zubní laborant navrství speciální keramickou hmotu a vytvoří estetickou náhradu.

náhrada jednoho zubu – korunka

Lékař pomocí speciální kamery naskenuje přímo v ústech připravený zub a přenese ho do počítače. Ve speciálním programu pak virtuálně navrhne a připraví zubní náhradu, kterou speciální frézovací přístroj vyfrézuje z keramického bločku. Po vyfrézování lékař provede konečnou estetickou úpravu korunky, nasadí a připevní ji pomocí speciálního cementu.

Často je možné celý proces ošetření provést během jedné Vaší návštěvy. Tím se šetří Váš čas. Během 2-3 hodin odcházíte s novým zubem.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-14

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php