Mikrochirurgická endodoncie | Studio 32: zubní ordinace Praha 10

Mikrochirurgická endodoncie

Mikrochirurgická endodoncie je moderní obor zubního lékařství, v rámci něhož jsme schopni pomocí nejmodernější techniky kvalitně endodonticky ošetřit zuby, které by dříve musely být vytrženy.

Proč je použití operačního mikroskopu nezbytné?

Endodoncie je jedním z oborů, kde má použití operačního mikroskopu zcela zásadní význam. Vnitřní prostor zubu a kořenové kanálky jsou pro lidské oko bez optických pomůcek zcela nerozpoznatelné. Průměr kořenového kanálku se pohybuje kolem 0,4 mm. Anatomie (uspořádání) kořenových kanálků v zubu je navíc nepravidelné.

Ošetření bez optických pomůcek se děje „naslepo“ a úspěšnost tohoto „konvenčního“ ošetření se pohybuje kolem 50%.

Vysoká úspěšnost ošetření

Z těchto důvodů jsou veškerá endodontická ošetření (a nejen ta) na našem pracovišti prováděna pod operačním mikroskopem. Tato technologie nám umožňuje mít dokonalý přehled o vnitřním prostoru zubů (kořenových kanálcích) a zajistit při ošetření úspěšnost přesahující 96%.

Díky práci s operačním mikroskopem a zkušenosti dokážeme též úspěšně řešit celé spektrum možných komplikací endodontického ošetření, jako je odstranění zalomeného kořenového nástroje, nedokonale ošetřené kořenové kanálky s komplikovaným průběhem atd.

Záchrana zubů

Naše technologie nám tedy umožňuje kvalitně ošetřit zuby, které by jinak musely být vytrženy. Velkou výhodou naší technologie je možnost ošetřit zub kompletně v jedné návštěvě. Pro Vás, jako pacienta to znamená menší časovou náročnost ošetření.

Opakované otvírání a zavírání zubu, vkládání dezinfekčních vložek a ošetřování v mnoha návštěvách nevede k úspěšnému ošetření. Pokud se Vám zdá, že Váš zubní lékař nevěnuje endodontickému ošetření dostatek času a nebo jej provádí v mnoha návštěvách bez úspěchu, možná je čas na změnu...

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php