Laserem asistované ošetření

Na našem pracovišti používáme kombinaci dvou vysoce výkonných laserů (erbiového Er:YAG a neodymového Nd:YAG). Tím pokrýváme prakticky všechny indikace použití laseru v zubním lékařství. V porovnání s konvenčními typy je ošetření pomocí laseru mimořádně šetrné.

Laserem asistované ošetření

Na našem pracovišti pracujeme se špičkovým laserem Lightwalker od firmy Fotona, která patří ke světovým leaderům v oblasti medicínských laserových systémů. Díky kombinaci dvou vysoce výkonných laserů (erbiového Er:YAG a neodymového Nd:YAG) umožňuje přístroj LightWalker pokrýt prakticky všechny indikace použití laseru v zubním lékařství.

V porovnání s diodovými lasery, které se v zubních ordinacích objevují, je přístroj Lightwalker mnohonásobně výkonnější. Díky tomu také umožňuje (jako jediný systém) unikátní technologii PIPS – laserovým paprskem asistované ošetření kořenových kanálků.

Vysoký a přesně regulovatelný výkon laseru se dále uplatňuje při chirurgických výkonech, ale i při ošetření zubního kazu. V těchto případech je laserovým paprskem asistované ošetření v porovnání s konvenčními typy ošetření mimořádně  miniinvazivní.

Unikátním spojením laserové technologie a operačního mikroskopu tak opět posouváme hranice miniinvazivnosti, bezbolestnosti a kvality ošetření.

Výhody použití laseru v zubním lékařství

miniinvazivita

zachovává zdravé struktury zubu

selektivní účinek

účinek zasahuje pouze vybranou tkáň

extrémně vysoký výkon

zvýšení efektivity léčby

Proč je důležité při práci s laserem používat operační mikroskop?

Při konvenčních typech ošetření (vrtání zubu vrtačkou, řezání dásně skalpelem) je pro operatéra rozhodující taktilní cit (pocit zprostředkovaný dotykem). Tuto možnost ale při ošetřování laserem operatér ztrácí (laser je pouze světelný paprsek). Proto musí operatér na místo, které ošetřuje velmi tenkým světelným laserovým paprskem, velmi dobře vidět. To zajistí operační mikroskop.

Chirurgické stomatologické výkony

Díky laseru můžeme provádět chirurgické výkony (např. odstranění podjazykových uzdiček, úprava dásně, …) miniinvazivně a selektivně a tak zkrátit dobou hojení. V některých případech není nutné použití anestezie.

Endodontické ošetření

Unikátní laserová technologie PIPS umožní při endodontickém ošetření zachovat zdravé tkáně zubu (zub se musí méně „vrtat“) a zajistí lepší vyčištění (dekontaminaci) kořenových kanálků než jakákoliv jiná technika ošetření. Tím podpoříme dlouhodobou úspěšnost ošetření.

Parodontologické ošetření

Laser je velkým pomocníkem při ošetřování parodontitidy. Umožňuje omezit chirurgické výkony při zvýšení efektivity léčby. Vysoký výkon laseru zajistí velmi efektivní eliminaci bakteriální infekce, působící parodontitidu. Díky miniinvazivitě se také zkracuje doba hojení.

Ošetření zubního kazu

Při ošetření zubního kazu umožní použití laseru selektivní odstranění nemocných a infikovaných tkání při zachování zdravých struktur zubu. Ve spojení s kontrolou práce pod operačním mikroskopem je pak ošetření vysoce miniinvazivní a nebolestivé.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php