Preventivní prohlídka

U našich pacientů klademe důraz na preventivní péči. Proč? Preventivní prohlídky mohou odhalit případné problémy dříve, nežli začnou působit obtíže. Případná léčba je jednodušší a  rychlejší. Například zubní kaz potřebuje obvykle několik měsíců, aby se rozvinul. Je-li zjištěn včas, může být ošetřen miniinvazivními postupy bez vrtání.

V případě, že byla dokončena komplexní léčba Vašeho chrupu, jsou preventivní prohlídky také obzvlášť důležité. Stejně tak, jako navštěvujete pravidelně autoservis se svým vozem, Váš nový chrup potřebuje také zkontrolovat. Rozdíl je v tom, že auto si obvykle "řekne", kdežto zuby ne.

Pravidelné preventivní prohlídky jsou také jednou z podmínek  záruky, kterou poskytujeme na naše výrobky a výkony.

V rámci preventivní péče jsou důležité  i pravidelné návštěvy dentální hygienistky. Dentální hygienistka odstraní zubní kámen a pigmenty, který se tvoří i tehdy, je-li Vaše ústní hygiena výborná.

Jak probíhá preventivní prohlídka?

Jedním ze základních diagnostických prvků je RTG vyšetření. "Velký" OPG rentgen je zhotoven jednou za dva roky, "malé" RVG snímky dle situace (obvykle jednou za jeden až dva roky).

Dalším naším nezbytným pomocníkem je mikroskop. Pomocí něho odhalíme všechny případné kazy, praskliny stávajících výplní, apod., které nejsou pouhým okem zjistitelné.

Jak často je dobré chodit na preventivní prohlídky?

Je-li celková sanace Vašeho chrupu dle navržené terapie dokončena, ideální jsou pravidelné preventivní prohlídky jednou až dvakrát ročně. Ty jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Odměnou Vám poté bude takové zubní zdraví, na které se můžete dlouhodobě spolehnout. Žádné nepředložené bolesti, které se obvykle vyskytnou v nejméně vhodnou dobu.

Naším cílem je, abychom se po ukončení léčby setkávali jen v rámci pravidelných preventivních prohlídek. Tedy chceme jednou kvalitně ošetřit to, co je potřeba a naučit Vás se o Vaše zubní zdraví správně starat tak, abyste naši péči nepotřebovali.  Nechceme jako řada kolegů hasit jen aktuální požáry. Pokud Vám prevence připadá zbytečná a chcete po svém zubním lékaři vždy řešit jen akutní stavy, vždy bude léčba komplikovanější, a proto celkově dražší a delší. Nehledě na to, že najít rychle vhodný termín pro řešení akutního stavu je pro nás opravdu velmi náročné.

Chápeme, že je obtížné pamatovat si termíny kontrol u všech specialistů. Proto nabízíme našim pacientům možnost zvaní na preventivní prohlídky automaticky (e-mailem).

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php