Rovnátka

Pro estetiku chrupu a tedy i obličeje jsou zuby velmi důležité. Zuby musí mít nejen zářivou barvu, ale musí také mít správný tvar, být správně umístěny, skloněny, musí mít správnou velikost a délku. Zkrátka zuby musí svou estetikou „zapadnout“ do estetiky obličeje.

"Nespravedlivá" příroda

Ne vždy nás ale příroda krásnými rovnými zuby obdařila. Rovné zuby a správný skus není pouze otázkou estetiky, ale i dobré funkce a dlouhé životnosti Vašich přirozených zubů. Pokud jsou zuby křivě narostlé a špatně koušou, dochází k jejich přetěžování a předčasné ztrátě. Křivé zuby se také hůře čistí a jsou tedy častěji zasaženy zubním kazem.

Řešení estetiky bez rovnátek

Mnohdy dokážeme tvar a postavení zubů korigovat pomocí dostavby kompozitními materiály, celokeramickými korunkami či fasetami. Tímto řešením dosahujeme perfektního estetického výsledku.

Ortodoncie

Někdy je ale lepší zvolit tzv. ortodontickou léčbu (rovnání zubů). Léčba Vašeho chrupu pak probíhá ve vzájemné spolupráci s ortodontickým pracovištěm.

Výhodou ortodontické léčby je to, že není potřeba zuby brousit, či jinak upravovat. Nevýhodou je nutnost nošení rovnátek po dobu 8-24 měsíců.

Ortodontickou léčbu lze uskutečnit v kterémkoliv věku. O její vhodnosti rozhodneme při plánování Vašeho ošetření.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php