Diagnostika a plánování | Studio 32: zubní ordinace Praha 10

Diagnostika a plánování

Při léčbě klademe důraz na preventivní péči a maximální šetrnost léčby. Proto je pro nás základem detailní diagnostika a plánování. K tomu využíváme následující unikátní technologie:

CBCT Gendex

Náš přístroj CBCT Gendex patří ve své kategorii k absolutní špičce. Umožňuje nám snímat klasické panoramatické snímky s minimální zátěží. Hlavní jeho výhodou jsou ale trojrozměrné snímky celých čelistí a přesně cílené malé trojrozměrné snímky. Ty nám poskytují mnohem více informací než klasický OPG (panoramatický) snímek. To vše ve výborném rozlišení s minimální zátěží.

Výhody trojrozměrného vyšetření nejvíce využijeme:

Implantologie
CT vyšetření nám poskytne přesnou informaci o množství a kvalitě kosti včetně polohy dna čelistní dutiny a průběhu  důležitých nervů. Následně je možné zvolit ideální velikost implantátu a směr jeho zavedení tak, abychom se všem těmto strukturám bezpečně vyhnuli.

Extrakce zubů moudrosti
CT vyšetření zobrazuje přesnou polohu těchto zubů k čelistní dutině v horní čelisti a v dolní čelisti k nervu, který přenáší informace z dolního rtu a probíhá často v těsné blízkosti těchto zubů. Podstatně tedy klesá riziko jeho poškození.

Endodoncie
CT zobrazení umožňuje detailní zobrazení mikroanatomie vnitřního prostoru zubu, počet a průběh jednotlivých kořenových kanálků, přítomnosti resorpce, perforace atd.

Parodontologie
CT poskytuje cenné informace o rozsahu poškození kosti v okolí zubů, včetně přesné lokalizace postižení. Je možné tedy léčbu přesně cílit.

Náš přístroj pracuje na podobném principu jako klasické CT (počítačový tomograf) s jedním podstatným rozdílem. Klasické CT postupně snímá vyšetřovanou oblast sérií plochých řezů. Tyto řezy jsou poté složeny pomocí počítače do výsledného obrazu. U CBCT jsou RTG paprsky vysílány kuželovitě (CB = cone beam, čili kužel). To umožňuje velmi podstatně snížit radiační zátěž.  Moderní CBCT vyšetření pro Vás představuje zátěž srovnatelnou s klasickým panoramatickým snímkem. Poskytuje ovšem mnohem více informací. Více informací = přesnější diagnóza = menší invazivita ošetření.

Digitální RVG

Radioviziografie je digitální technologie zpracování obrazu rentgenového snímku zubů. Rentgenový film je nahrazen digitálním senzorem a snímek je ihned zobrazen na monitoru počítače. Velmi rychle a snadno (přímo na zubařském křesle) tak můžeme pořídít snímky, které jsou základem pro přesnou diagnózu.

Naše pracoviště je vybaveno přístrojem Kodak Trophy. Splňuje nejvyšší nároky na přesnost, má vysoce kvalitní zobrazení, vystavení rentgenovému záření je až o 50 % nižší. Poskytuje tak přesný diagnostický potenciál a zajišťuje maximální komfort pacienta.

Operační mikroskop

V zubním lékařství léčíme zuby, které mají pro lidské oko velmi malé rozměry. Vždyť průměr korunky stoliček, tedy nejmohutnějších zubů, dosahuje 8 mm. Navíc na zubu a hlavně v zubu jsou další struktury, které jsou pro lidské oko, které není opatřeno optickou pomůckou, zcela nerozeznatelné. Proto při vyšetření i ošetření používáme operační mikroskop. Naše ordinace jsou vybaveny operačními mikroskopy Kaps.

Při vyšetření chrupu pod operačním mikroskopem můžeme rozeznat i sebemenší kazy, které mnohdy nejsou zjistitelné ani rentgenovým vyšetřením. Můžeme zjistit také spáry u nedokonale zhotovených výplní, korunek, včas diagnostikovat fraktury a infrakce (naprasknutí) zubů. Operační mikroskop nám ale umožňuje mnohem více.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php