Naše hygienické standardy

Na našem pracovišti používáme v maximální míře jednorázové ochranné pomůcky, nejnovější hygienické a sterilizační programy a přístroje.
Zirc systém

Je soubor barevně odlišených boxů a tácků. Do nich se připravují všechny materiály a nástroje pro konkrétní typ výkonu. Pro každého pacienta jsou tak připraveny sterilní nástroje.

Systém je vyrobený z plastu s antibakteriální úpravou Microban®, která je patentována firmou Zirc.

Nejmodernější stomatologické soupravy A-DEC

Firma A-DEC International (USA) patří k předním výrobcům stomatologického zařízení (tzv. „křesel“). Pro vyloučení možnosti přenosu infekce jsou soupravy vybaveny systémy pro zabránění retrakce chladící kapaliny, samostatným okruhem chlazení s úpravnou vody, systémem autodezinfekce vodního chlazení koncovek a speciálním antimikrobiálním povrchem uvnitř vodních hadiček.

To vše přispívá k zajištění nekompromisních hygienických standardů a tím k ochraně Vašeho zdraví.

Sterilizátor Melag

Chceme mít absolutní jistotu, že nemůže dojít k přenosu infekce. Proto se na našem pracovišti při ochraně zdraví pacientů i zdravotnického personálu spoléháme na německou sterilizační techniku Melag.

Díky spolehlivosti a záruce kvality společně s nejvyšším možným bezpečnostním standardem patří k předním světovým společnostem vyrábějících sterilizační vybavení.  Sterilizační přístroje Melag dokáží jako jedny z mála zamezit též přenosu prionů (BSE).

Jednorázové použití endodontických nástrojů

Jako specializované endodontické pracoviště používáme všechny endodontické nástroje jednorázově. Tím je zajištěna nekompromisní hygiena, ale i bezpečnost výkonu (omezení zalomení nástroje díky opotřebení). V některých státech EU je používání endodontických nástrojů jednorázově nařízeno zákonem. V ČR bohužel zatím ne.

Sterilní stomatologické násadce pro každého pacienta

Jedním z nejvíce problematických kroků k zamezení přenosu infekce mezi pacienty je manipulace s tzv. stomatologickými kolínky či násadci.

Stomatologická kolínka (násadce) jsou nástroje, které přenášejí rotační pohyb z mikromotoru („vrtačky“) na zubní vrtáček. Protože jsou to nástroje s velmi přesnými převody a ložisky, jejich cena je vysoká.

Dezinfekce těchto nástrojů se většinou omezuje na dezinfekci jejich povrchu. Prvním důvodem je to, že dezinfekční prostředky působí na přesné převody a ložiska agresivně a limitují tak dobu životnosti těchto drahých nástrojů. Druhým důvodem je nutnost rychlé přípravy mezi jednotlivými pacienty.

Na našem pracovišti jsme investovali do rozsáhlého parku těchto násadců a přístrojů k jejich údržbě.  Můžeme zajistit průběžnou sterilizaci rotačních nástrojů mezi pacienty – tj. pro každého pacienta je připraven sterilní násadec.

Ač je tento postup v řadě západních zemí standardem, v ČR bohužel zatím není zvykem. V diskuzi je ale změna zákona, která by používání sterilních stomatologických násadců uzákonila jako nutnost.

Jsme rádi, že můžeme být o krok napřed a zajistit maximální hygienické standardy tak, jak je vnímáme z lékařského pohledu my a ne tak, jak je „řeší“ nepružná legislativa.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php