Celokeramické korunky

Korunka představuje umělý plášť zubu, který ho chrání. Můstky nahrazují ztracené zuby anebo zuby spojují. Nejvhodnějším materiálem pro jejich zhotovení je celokeramika, která zajistí přesnost, dlouhodobou životnost a estetiku. Celokeramické materiály nám umožňují jednak náhradu ztracených zubů, tak ošetření různých defektů zubů. Díky těmto moderním technologiím jsme schopni uspokojit jakékoliv Vaše estetické požadavky.

 

Nové zuby během několika hodin

Máte-li esteticky nevyhovující korunku či zub, jednoduše se upraví, naskenuje přímo v ústech nebo otiskne. Pomocí speciálního programu a  přístrojů systému CEREC je pak zhotovena nová celokeramická korunka, kterou po nasazení do úst není možno odlišit od přirozeného zubu.

Ošetření je prováděno v lokální anestesii a je bezbolestné. U jednoduchých případů vyrobíme korunku či můstek v jedné návštěvě, během 2–3 hodin odcházíte z ordinace s novým zubem. U složitých případů je potřeba zhotovit přesné otisky, přenést tak situaci na model a korunky či můstky vyrobit v zubní laboratoři

K čemu vlastně korunky a můstky slouží?

Korunka je protetický výrobek, který tvoří umělý plášť ošetřovaného zubu. Svým tvarem a barvou by měl zcela věrně napodobit původní zub. Zhotovení korunek doporučujeme ve všech případech, kdy zub nelze kvalitně rekonstruovat jiným konzervativnějším způsobem (například výplní). Korunka umožňuje nejen rekonstrukci tvaru zubu, ale také významně zvýší mechanickou odolnost ošetřeného zubu a ochrání zub před možným podélným prasknutím. Korunkami se dají rovněž řešit větší korekce tvaru, postavení a barvy zubů.

Můstek je protetický výrobek, který nahrazuje ztracený zub anebo zuby spojuje. K jeho zhotovení je nutné obrousit nejméně 2 zuby sousedící s mezerou po ztraceném zubu. Na obroušené zuby se zhotoví korunky, které jsou spojené pomocí tzv. mezičlenu (tj. daného nahrazovaného zubu). Můstky byly v minulosti hojně užívány, dnes jsou ztracené zuby většinou nahrazovány pomocí zubních implantátů. Jsou ale situace, kdy můstek představuje efektivnější variantu ošetření (např. zuby jsou již nabroušené nebo v místě nahrazovaného zubu není dostatek kosti pro implantát).

Proč preferujeme celokeramiku?

Korunky a můstky mohou být vyrobeny z různých materiálů, mohou být vyrobeny z jednoho materiálu nebo se skládat z vrstev. Vždy je potřeba sladit požadavky na estetiku a pevnost korunky. Materiálem použitým k výrobě korunky může být kov, pryskyřice nebo keramika. Na našem pracovišti preferujeme celokeramické materiály, protože jsou pevné, přesné, dlouhodobě životné a hlavně také estetické.

 

Jaká je životnost celokeramických korunek a můstků?

Životnost kvalitní celokeramické korunky zhotovené přesnou CAD-CAM technologií je několik desítek let. Je nutné si ale uvědomit, že korunka je fixována na přirozeném zubu, který může být postižen zubním kazem. Je-li korunka fixována na implantátu, při nedostatečné hygieně dochází k rozvoji zánětu dásní kolem implantátu a k možnému selhání implantátu. Pro dlouhodobou korunek je tedy důležité dodržovat správnou hygienu dutiny ústní a také docházet na pravidelné preventivní prohlídky Vašeho chrupu. To jsou také jedny z podmínek desetileté záruky, kterou na korunky i jiné práce poskytujeme.

Je-li můstek upevněn na přirozených zubech, je předpokládána životnost kotevních zubů (a tedy i můstku) kolem 10 let. Přirozené zuby jsou totiž v čelistní kosti mírně pohyblivé a jejich spojením pomocí můstku, který je pevný, vznikne "nestabilní" konstrukce. Můstek na implantátech má prognózu delší, protože na rozdíl od zubu je implantát v čelistní kosti zcela pevně ukotven. Opět ale platí výše zmíněné pravidlo o hygieně dutiny ústní, které zajistí dlouhodobou životnost implantátů.

 

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php