Bílé plomby - výplně | Studio 32: zubní ordinace Praha 10

Bílé plomby – výplně

Unikátní metody a moderní materiály, které používáme, nám dovolují zhotovit výplň dlouhodobě funkční a estetickou. Abychom mohli dodržet nekompromisní kvalitu, pracujeme pod operačním mikroskopem.

Díky moderním materiálům a jedinečné technologii zpracování, kterou používáme, můžeme zhotovit "bílé plomby"  na kterémkoliv zubu chrupu. Navíc je možné esteticky dostavět i tak zničené zuby, které byly před několika lety nutné obrousit na korunku. Rovněž zuby, které jsou po endodontické léčbě, můžeme za vhodných podmínek přímo dostavět fotokompozitním materiálem.

Výplně zhotovujeme pod operačním mikroskopem. Můžeme tak velice přesně a méně invazivně odstranit všechnu zkaženou zubovinu a vymodelovat výplň do nejmenších detailů. Výsledkem je vysoce estetická (tedy nerozlišitelná) i funkční výplň.

Technologický postup zhotovení je časově náročný (ošetření jednoho zubu trvá 1 až 1,5 hod) a zpravidla není hrazený zdravotní pojišťovnou.

Jaká je životnost kompozitní "bílé" zubní výplně?

Používáme unikátní metody a moderní materiály, které dovolují zhotovit výplň dlouhodobě funkční a estetickou. Při nekompromisním dodržení technologie zhotovení výplně, což umožňuje práce pod operačním mikroskopem, se životnost výplně počítá na desítky let.

Je nutné si ale uvědomit, že výplň je fixována na přirozeném zubu, který může být postižen zubním kazem. Pro dlouhodobou životnost výplní je tedy důležité dodržovat správnou hygienu dutiny ústní a také docházet na pravidelné preventivní prohlídky Vašeho chrupu. To jsou také jedny z podmínek desetileté záruky, kterou na výplně i jiné práce poskytujeme.

Může bílá výplň vypadnout?

Kvalitně zhotovená výplň vypadnout nemůže. Pokud výplň vypadne, je to známka nekvalitního provedení (vytvoří se pod ní zubní kaz) nebo nedodržené technologie zhotovení.

Jaké výplňové materiály je vůbec možné pro výplně použít? Co amalgám?

Materiál pro zhotovení kvalitní výplně musí být stálý (nesmí měnit časem barvu, tvar ani vlastnosti), měl by být snadno zpracovatelný, musí zajišťovat pevné spojení se zubem a v neposlední řadě by měl být estetický. V dnešní době patří mezi nejčastější výplňové materiály amalgám, skloionomerní cement a fotokompozitní pryskyřice (tzv. kompozita).

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php