Dentální hygiena | Studio 32: zubní ordinace Praha 10

Dentální hygiena

Prioritou péče o naše pacienty je prevence. Nejzákladnější a nejúčinnější formou preventivní péče o Váš chrup jsou preventivní prohlídky u zubního lékaře a kvalitně prováděná domácí i profesionální ústní hygiena. Tak je možné eliminovat riziko vzniku problémů v dutině ústní a zajistit Vám dlouhodobé zubní zdraví.

dentalni_hygiena

Čím se dentální hygiena vlastně zabývá?

Dentální hygienistka / hygienista je nezastupitelný člen ošetřujícího odborného stomatologického týmu. Hlavním cílem její či jeho práce je naučit Vás, jak správně pečovat o Vaše zuby, abyste předešli zubnímu kazu a onemocnění dásní – parodontóze. Jestliže budete dentální hygienistku / hygienistu pravidelně jednou za půl roku navštěvovat a dbát jejich či jeho pokynů, lékařskou péči nebudete potřebovat.

 • provádí profesionální ošetření dutiny ústní (odstranění mikrobiáoního zubního plaku,  zubního kamene a pigmentací)
 • naučí Vás vhodnou, efektivní a šetrnou techniku čištění zubů
 • individuálně Vám doporučí vhodné pomůcky a podpůrné prostředky pro domácí péči
 • pomůže Vám odstranit citlivost Vašich zubů
 • odebírá speciální testy s cílem určení individuálních rizik
 • pomůže Vám s vytvořením krásného a zářivého úsměvu. Mnohdy k tomu postačí pouze jednoduché vybělení Vašich zdravých zubů
 • podílí se na léčbě rozvinutého onemocnění dásní (parodontózy)
 • naučí Vás o zuby pečovat tak, abyste zubního lékaře nepotřebovali

Jak ošetření u dentální hygienistky probíhá?

 • Ošetření u dentální hygienistky / hygienisty navazuje na důkladné vyšetření zubů a především dásní u lékaře.
 • Pokud výsledky vyšetření ukáží zdravé dásně nebo pokud onemocnění dásní zachytíme včas, omezí se výkony dentální hygienistky jen na odstranění zubního kamene a pigmentů, zubního plaku a instruktáž nejvhodnějších technik a pomůcek ústní hygieny (používání správného kartáčku, mezizubních kartáčků, nitě apod.).
 • Tedy ten, kdo vsadil na prevenci a pečlivost, má dobrou úroveň domácí péče o chrup a dokáže tento čistící trend dlouhodobě udržet, zachová si zubní zdraví co nejdéle i bez našeho zásahu.
 • V případě zjištění rozvinutého onemocnění dásní ošetřující lékař stanoví přesnou diagnózu a vypracuje plán léčby. Dentální hygienistka / hygienista pak zahájí  intenzivní léčbu (odstranění poddásňového zubního kamene, tzv. kvadrantovou terapii - deep scalling a root planning). Další léčba se skládá z několika návštěv, dokud nedojde k zamezení tvorby veškerého zubního kamene a povlaků. Tento úkol spočívá hlavně na pacientovi v  - jeho domácí péči o zuby.  Dentální hygienistka / hygienista mu v tom pomáhá, kontroluje, motivuje, koriguje.

Precizní ošetření pod operačním mikroskopem

Na dentální hygieně se na našem pracovišti pracuje pod operačním mikroskopem. Co Vám to přináší? Díky mikroskopu může dentální hygienistka / hygienista Vaše zuby vyšetřit či ošetřit s maximální šetrností a precizností. Operační mikroskop je také skvělým pomocníkem při komunikaci. Pomocí speciálních brýlí Vám ukážeme problémová místa a detailní stav dásní.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-14

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php