Vybavení

Naším cílem je dosáhnout komfortního, kvalitního a dlouhodobého ošetření. Při určení diagnózy i při léčbě samotné používáme unikátní vědecky dokumentované postupy a přístroje.

Technologie pro diagnostiku a plánování

Při léčbě klademe důraz na preventivní péči a maximální šetrnost léčby. Proto je pro nás základem detailní diagnostika a plánování. K tomu využíváme digitální RTG přístroje (CBCT – počítačový tomograf a „malý“ RVG rentgen přímo na zubařském křesle), u zubních implantátů případně computerové plánování Nobel Guide. Tyto technologie jsou velmi šetrné a umožňují nám jednoduše získat dokonalý přehled o stavu Vašeho chrupu a zajistit maximální šetnost léčby.

Vybavení a postupy pro Vaši maximální informovanost

Chceme, abyste dostali maximální informace – věděli, jaké jsou možnosti  léčby a výhody Vámi zvoleného postupu. Ke komunikaci nám pomáhá celá škála nástrojů. Pomocí speciálních brýlí můžeme přenášet obraz z mikroskopu přímo před Vaše oči a ukázat tak problémová místa. Speciální grafický software nám umožňuje promítnout animace průběhu jednotlivých typů ošetření. Velmi podrobně pak víte, co a proč Vaše zubní zdraví potřebuje. Součástí detailního písemného léčebného plánu je rovněž cenová kalkulace kompletní péče a podrobné informace o plánovaných výkonech.

Unikátní postupy a přístroje pro zkrácení doby hojení

Mikrochirurgickým přístupem výrazně omezujeme pooperační obtíže pacienta. K dalším technologiím, které pro zkrácení doby hojení využíváme, patří aplikace růstových faktorů  a ozónu. Celé hojení je podstatně rychlejší.

Operační mikroskop

Operační mikroskop nám umožňuje pracovat při ošetření zubu pod mnohonásobným zvětšením. To zajistí maximální přesnost ošetření. Naše pracoviště je jedno z velmi mála v ČR, ale i v Evropě, kde jsou ošetření i vyšetření prováděna u všech lékařů na pracovišti pod operačním mikroskopem.

Hygienické standardy pro ochranu Vašeho zdraví

Na našem pracovišti používáme v maximální míře jednorázové ochranné pomůcky, nejnovější hygienické a sterilizační programy a přístroje. Tím přispíváme k zajištění nekompromisních hygienických standardů k ochraně Vašeho zdraví.

CAD CAM systém Cerec

Pro zhotovení přesných a estetických celekoramických korunek, můstků a faset používáme systém Cerec. Systém využívá technologii CAM CAM, což znamená, že celá výroba zubní náhrady je kontrolována pomocí počítače – počínaje optickým otiskem (skenováním přímo v ústech) na místo klasického otisku, navržením anatomického tvaru zubu a konče vyfrézováním práce. Špičková kvalita materiálu zajišťuje perfektní vzhled a přesné zpracování dlohodobou životnost Vašich nových zubů.

Vlastní zubní laboratoř

V prostorách kliniky provozujeme vlastní zubní laboratoř. Pracoviště je vybaveno nejmodernější technikou, která nám umožňuje vyrábět vysoce kvalitní práce (korunky, můstky, apod.). Zubní technik pak vkládá do striktních technologií prvek kreativity a umění s cílem zajistit maximální estetiku prací. Naše korunky a můstky proto jsou přesné, kvalitní, barevně i tvarově dokonalé a nerozeznáte je od Vašich vlastních zubů.