Zubní kaz | Studio 32: zubní ordinace Praha 10

Zubní kaz

Zubní kaz je nejrozšířenějším infekčním onemocněním lidstva. Za zubní kaz mohou bakterie v zubním plaku. Tyto bakterie produkují kyseliny, které způsobují demineralizaci (odvápnění) skloviny.

Trápí Vás, že se Vám snadno kazí zuby?

I když ke vzniku zubního kazu je každý z nás z mnoha důvodů jinak náchylný, dobrou zprávou je, že proti zubnímu kazu se je možné bránit. Nejdůležitější je správná metoda čištění zubů a pravidelné návštěvy zubního lékaře. Na kazivost chrupu má také vliv složení slin a přítomnost některých druhů bakterií v ústech. Výši těchto rizik lze stanovit speciálními testy. Je-li stanovena vyšší rizikovost, můžeme zvolit individuální programy preventivní péče o Váš chrup a efektivněji zamezit vzniku zubního kazu.

Vznik zubního kazu je poměrně dlouhodobý. Jestliže pravidelně docházíte na preventivní prohlídky Vašeho chrupu, případný kaz objevíme a vyléčíme v počátečním stádiu, kdy je postup miniinvazivní (bez vrtání).

Jak přítomnost zubního kazu zjistíme?

Pomocí radioviziografie (RTG) můžeme velmi rychle a přímo na zubařském křesle pořídit digitální rentgenové snímky zubů, které jsou základem pro přesnou diagnózu. Snímek je ihned zobrazen na monitoru počítače. Naše pracoviště je vybaveno přístrojem Kodak Trophy. Splňuje nejvyšší nároky na přesnost, má vysoce kvalitní zobrazení a vystavení rentgenovému záření je až o 50 % nižší.

Při vyšetření i ošetření používáme operační mikroskop. Díky němu můžeme rozeznat i sebemenší kazy, které mnohdy nejsou zjistitelné ani rentgenovým vyšetřením. Můžeme zjistit také spáry nebo praskliny u nedokonale zhotovených výplní, pod kterými se zubní kaz často tvoří.

Jak lze zubní kaz ošetřit?

Metoda ošetření zubního kazu závisí na jeho velikosti (stádiu). Včas zachycené počínající zubní kazy lze ošetřit bez vrtání metodou infiltrace. Rozsáhlejší zubní kazy musíme šetrně odstranit a dutinu v zubu vyplnit.

Pro zubní výplň se používají různé materiály. Na našem pracovišti preferujeme moderní materiály v barvě zubu (tzv. bílé výplně)  - a to nejen pro jejich estetickou kvalitu, ale zejména pro kvalitu funkční. Díky používání nejmodernějších materiálů a speciálních postupů můžeme zhotovit bílé výplně, které jsou dlouhodobě funkční, estetické a rovněž nepodléhající barevným změnám. Poskytujeme (nejen) na ně záruku 10 let.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php