Chrániče zubů pro sportovce | Studio 32: zubní ordinace Praha 10

Chrániče zubů pro sportovce

Při kontaktních sportech jako je hokej, florbal, box (a další bojové sporty) hrozí úder či náraz jinou osobou nebo předmětem do obličejové části. Díky tomu by mohlo dojít k poranění Vašich zubů a čelistí.

Tyto úrazy jsou často spojeny i se ztrátou kosti, která se odlomí společně se zubem. Může také dojít ke zlomenině čelisti. Následná léčba je často velmi složitá, časově náročná  a nákladná. I při jiných málo kolizních sportech může dojít k poranění zubů.

Sami jste pravděpodobně někdy byli podobným událostem svědkem nebo v horším případě aktérem. Jestliže se Vy nebo Vaše děti těmto sportům věnujete, je vhodné zvyknout si standardně používat chrániče zubů. Můžete si je nechat vyrobit individuálně u svého zubního lékaře nebo zakoupit prefabrikované.

Individuální chrániče zubů

Na základě otisku zubů připravíme jejich model.  Na něj se pomocí speciálního přístroje adaptuje tvrdá folie v síle, která odpovídá riziku při daném sportu. Ta se následně upraví přesně dle Vaší čelisti. Výsledkem je individuální chránič, který zajistí dokonalou ochranu Vašich zubů a čelistí.

Je možné si zvolit barvu či vzor, aby bylo zajištěno, že si své chrániče se spoluhráči vždy poznáte. Při jedné návštěvě jsou Vám tedy zhotoveny otisky, při další si jen vyzvednete chrániče.

Prefabrikované chrániče zubů

Na trhu existuje široká nabídka prefabriovaných chráničů zubů. Zakoupíte předtvar, ten se vloží do horké vody a následně do úst. Díky tomu se přibližně vytvaruje dle Vašich zubů. Tyto chrániče ale neposkytují tak kvalitní ochranu zubů, nemají možnost různé síly zhotovení dle typu sportu a barevná individualizace je omezena na nabídku dané firmy. Jejich uživatelé také často popisují, že je s nimi dýchání při intenzivních trénincích těžší.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php