MUDr. Jiří Škrdlant na konferenci v Ženevě

27 Dub

Skrdlant_Zeneva_2014Ve dnech 24.-26.4.2014 se v Ženevě konalo ITI World sympozium 2014. MUDr. Jiří Škrdlant byl při tom.

Co nového v oblasti dentální implantátů přineslo? Na jedné straně málo novinek, protože nyní je v moderní dentální implantologii těžké zaujmout něčím novým.

Na druhé straně nepochybně potvrdilo jasné trendy do budoucna. Tím bylo potvrzení jasných protokolů, které přináší stále vyšší úroveň úspěšnosti a prediktability implantologických výkonů.

O novinky se nejvíce postarala firma Straumann. Keramický implantát zcela jistě zaujal. A jako u všech výrobků, i zde jej firma Straumann uvádí na trh až v době, kdy je úspěšně klinicky odzkoušen.

 

Sdílejte:

Komentář k "MUDr. Jiří Škrdlant na konferenci v Ženevě"

  1. Milan

    Keramický implantát? To zní skvělě. Jaké klinické přednosti proti titanovému implantátu?

    • Jiri Skrdlant

      Z pohledu lékaře implantologa nemá keramický implantát přednosti vůbec žádné. Z pohledu lékaře protetika a pacienta je největší výhodou estetika. Optické vlastnosti implantátu a jeho barva přináší přirozený vzhled měkkých tkání při komplikovaných situacích. Zatím jde pouze o jednodílný implantát bez možnosti výměny pilířů. To vyžaduje naprosto excelentní pozici implantátu při zavedení, není již pak možná korekce pomocí angulovaného pilíře, jako je to běžné u jiných systémů. Plnohodnotnou alternativou keramického implantátu z hlediska estetiky je dobře zavedený klasický titanový „bone level“ implantát s keramickým individuálním pilířem. Ale celokeramický implantát může být cesta do budoucna.

Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php