MUDr. Jiří Škrdlant na kongresu ve Vídni

24 Zář

vídeňMUDr. Jiří Škrdlant se účastnil kongresu ESE (evropské endodontické společnosti), který se letos konal ve Vídni. Díky lokaci měl kongres bohatou účast zubních lékařů specialistů z České republiky i Slovenska. Tři kongresové dny byly sice informacemi nabité, v kuloárech ale došlo s českými kolegy ke shodě, že v porovnání s okolními i vzdálenými rozvinutými zeměmi se česká endodoncie opravdu nemá za co stydět a čeští specialisté endodontisté hrají „první housle“.

Pro specialisty byl kongres o střípcích a přesahu jiných vědeckých oborů do zubního lékařství. Velmi zajímavé byly například informace z torontské univerzity o výzkumu možností využití nanotechnologie v endodoncii nebo o počítačových modelech mikrobiálního plaku.

Kongres potvrdil důležitost endodoncie jako samostatného podoboru. Se stoupajícími nároky na kvalitu a medicínskou úspěšnost endodontické a stomatologické léčby stoupají také nároky na přístrojové a personální vybavení. To se bude dále odrážet ve zvýšení finanční náročnosti endodoncie. A tím nemyslíme ve přímo u nás Studiu 32, ale obecně v zubním lékařství.

Tags:
Sdílejte:
Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php