Piezosurgery – šetrná chirurgie pomocí ultrazvuku

14 Pro

Piezosurgery (česky piezochirurgie) je šetrná operační technologie, při které se místo klasických chirurgických postupů využívá ultrazvukových mikrovibrací.

Tato technika umožňuje chirurgovi preparovat selektivně (například preparovat pouze kost bez poškození měkkých tkání) a tedy bezpečně.

Miniinvazivní přístup, který technologie piezosurgery nabízí, má vliv na komfortnější průběh operace. Výsledkem jsou menší pooperační potíže a rychlejší hojení.

Víte, že pomocí piezochirurgie se dá oloupat neuvařené vajíčko? Ano, tak šetrná tato technika je.

Technologie Piezosurgery byla vyvinuta italským dentoalveolárním chirurgem Thomasem Vercellottim v omsdesátých letech minulého století.

Technika byla dříve využívána nejčastěji k výkonu „sinus lift “ (zvednutí dna čelistní dutiny pro získání místa k zavedení zubního implantátu).

Postupem času se dostala do mnoha oblastí zdravotnictví, ve kterých se provádí chirurgické výkony (např. ortopedie, oční lékařství, otorinolaryngologie, neurochirurgie, traumatologie, atd.). V zubním lékařství se nejčastěji používá při šetrné preparaci lože pro zubní implantáty, retrográdní chirurgii, extrakci zubů, parodontologii, atd.

Konvenční chirurgické techniky využívají rotační nástroje (frézy, brousky, atd.). Technologie Piezosurgery funguje jinak – tvrdé tkáně (kost, zuby) preparuje (brousí) pomocí ultrazvukových mikrovibrací. To je šetrnější jak ke kosti, tak hlavně k okolním tkáním. Díky tomu tkáně v operované oblasti méně krvácí, chirurg má lepší přehled a operace je tak bezpečnější a rychlejší.

Tags:
Sdílejte:

Komentář k "Piezosurgery – šetrná chirurgie pomocí ultrazvuku"

  1. ALENKA VÁLKOU NOVA

    Kde v Česku se tato metoda používá lze se objednat…Kolik by tento zakrok stal u zubaře.. děkuji Valkounova

    • Jiri Skrdlant

      Dobrý den, tuto metodu používáme třeba u nás ve Studiu 32, ale jistě nejsme jediní. Ohledně ceny – záleží na tom, o jaký výkon jde. Jde o metodu (techniku), kterou je možné použít při řadě výkonů, ne o výkon samotný.

Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php