Analgosedace | Studio 32: zubní ordinace Praha 10
Analgosedace je anesteziologická technika, při níž anesteziolog pacientovi pomocí léků navodí hluboký spánek. Pacient spí, sám dýchá a na provedený zákrok si nepamatuje. Jde o velmi bezpečnou metodu.

Pro koho je určena?

Ošetřeni v analgosedaci mohou být děti i dospělí. Analgosedace se doporučuje u pacientů se špatnou zkušeností s ošetřením u zubního lékaře, u citlivých pacientů s nízkým prahem bolesti a u pacientů se silným dávivým reflexem, který jinak znemožňuje ošetření.

V analgosedaci je možné provádět časově náročnější výkony, například vícečetné extrakce zubů a složitější implantace. U dětí je nutná alespoň částečná spolupráce při výkonu. Pro velmi malé nespolupracující pacienty je vhodnější celková anestezie.

Co je nutné zajistit před výkonem?

  • Před ošetřením je nutné vyplnit anesteziologický dotazník. Pokud je pacient celkově zdráv, stačí potvrzení od praktického lékaře. Pokud je sledován s nějakým chronickým onemocněním, musí se provést předoperační vyšetření.
  • Pro vlastní stomatologický výkon a nekomplikovaný pooperační průběh je důležitý dobrý zdravotní stav. Proto i při běžném onemocnění horních cest dýchacích žádejte včas přeobjednání.
  • Pacient musí být před výkonem nalačno, to znamená 6 hodin nejíst a 4 hodiny nepít. Měl by mít na sobě pohodlné oblečení. Po skončení zákroku je nutný odvoz autem. U dětí v doprovodu dvou dospělých (jeden řídí, druhý hlídá). U dospělého stačí jedna dospělá osoba.

Jak výkon probíhá?

Analgosedaci vede anesteziolog. Uspávací prostředek je podán nitrožilně. Během výkonu pacient dýchá sám. Trvání analgosedace obvykle nepřesahuje 3 hodiny, záleží na složitosti výkonů.

Po skončení ošetření je pacient propuštěn až po úplném probuzení. Je nutné mít odvoz autem a v případě dětí doprovod dvou dospělých (jeden řídí, druhý hlídá). Pacient musí mít po zbytek dne dozor a odpočívat, nemůže například do školky nebo na hřiště. V případě dospělých není možné řídit auto, pohybovat se ve výškách a vykonávat důležitá rozhodnutí.

Jaké jsou komplikace analgosedace?

Používané léky navozující stav podobný hlubokému spánku jsou velmi bezpečné, probuzení je zpravidla příjemné bez doprovodné nevolnosti či zvracení. Výskyt komplikací je velice vzácný.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php