Pro pacienty | Studio 32: zubní ordinace Praha 10

Slide Studio 32 Se stejným problémem se k nám nebudete vracet. Můžete si dlouhodobě užívat funkční chrup bez potřeby oprav. Kvalitní ošetření

Pro pacienty

Zubní klinika Studio 32 poskytuje komplexní stomatologickou péči od vstupního vyšetření až po složité chirurgické zákroky. Důraz klademe na preventivní péči, maximální šetrnost léčby a dlouhodobé záruky. Při určení diagnózy i při léčbě samotné používáme unikátní vědecky dokumentované postupy a přístroje.

Naše léčba zahrnuje vždy komplexní ošetření chrupu s ohledem na Vaše individuální potřeby a požadavky. Výsledkem je ošetření s co nejlepší prognózou, komfortem a estetickou kvalitou pro každý individuální případ.

  • Zajímají Vás moderní metody v oblasti stomatologie?
  • Chcete vědět více o možnostech ošetření v zubní ordinaci Studio 32?
  • Zajímá Vás průběh léčby?

Preventivní rodinná péče a dentální hygiena

U našich pacientů klademe důraz na preventivní péči. Proč? Preventivní prohlídky mohou odhalit případné problémy dříve, nežli začnou působit obtíže. Případná léčba je jednodušší a  rychlejší. Například zubní kaz potřebuje obvykle několik měsíců, aby se rozvinul. Je-li zjištěn včas, může být ošetřen miniinvazivními postupy bez vrtání.

Naší snahou je  tvz. rodinná stomatologie – tj. péče o všechny členy rodiny nezávisle na jejich věku. U dětí klademe důraz na prevenci – a to jak u zubů dočasných (mléčných), tak zubů stálých, a osvojení správných principů a technik ústní hygieny.

Součástí preventivní péče je profesinální dentální hygiena. Hlavním cílem práce dentální hygienistky je naučit Vás, jak správně pečovat o Vaše zuby, abyste předešli zubnímu kazu a onemocnění dásní – parodontóze. Naši péči pak nebudete potřebovat.

Bílé neviditelné výplně s dlouhodobou životností

Díky moderním materiálům a jedinečné technologii zpracování, kterou používáme, můžeme zhotovit estetické a funkční „bílé plomby„  na kterémkoliv zubu chrupu. Navíc je možné esteticky dostavět i tak zničené zuby, které byly před několika lety nutné obrousit na korunku. Při nekompromisním dodržení technologie zhotovení výplně, což umožňuje práce pod operačním mikroskopem, se životnost výplně počítá na desítky let.

Zubní implantáty - naše specializace

Zubní implantáty představují náhradu zubních kořenů, které byly zničeny. Bývají často laicky nazývány čepy nebo nastřelovací zuby. Jedná se ale o malý šroubek, který se při drobném chirurgickém výkonu začlení do čelisti na místo původního zubu.

Náš lékařský tým má s implantologií dlouholeté zkušenosti a školí v ní i jiné zubní lékaře. Používáme výhradně zahraniční špičkové implantáty celosvětových jedniček. K plánování léčby využíváme nejmodernější 3D diagnostiku. Jako jedno z mála pracovišť v ČR poskytujeme na implantáty záruku 10 let.

Specialitou našeho pracoviště je metoda All-On-Four („vše na čtyřech“). Tato metoda představuje náhradu bezzubé čelisti nebo několika zbylých posledních zubů pomocí pevné náhrady chrupu. Vaše vlastní nefunkční zuby jsou vyměněny za plně funkční pevnou náhradu.  Zhruba za 5 hodin odcházíte z ordinace s novými zuby.

Léčba parodontózy

Onemocněním parodontu (parodontitida, dříve paradentóza nebo parodontóza) trpí více než 60% dospělé populace. Vzniká neléčeným chronickým zánětem dásní. Parodontitidu je možné léčit. Základem úspěchu je přesná diagnóza, vynikající spolupráce pacienta při léčbě a výborná dentální hygiena.

Korunky, můstky a fasety pro řešení funkčních i estetických požadavků

Máte-li esteticky nevyhovující korunku či zub, jednoduše se upraví, naskenuje přímo v ústech nebo otiskne. Pomocí speciálního programu a  přístrojů systému CEREC je pak zhotovena nová celokeramická korunka nebo faseta, kterou po nasazení do úst není možno odlišit od přirozeného zubu. Ošetření je prováděno v lokální anestesii a je bezbolestné. U jednoduchých případů vyrobíme korunku či můstek v jedné návštěvě, během 2-3 hodin odcházíte z ordinace s novým zubem.

Pro výrobu korunek, můstků a faset používáme celokeramické materiály (tj.korunka je zvenku i zevnitř va barvě zubu). Celokeramické práce jsou pevné, velmi přesné, dlouhodobě životné a hlavně také estetické. Díky prostupnosti světla vytváří přirozený vzhled jak zubu, tak dásně.

V prostorách kliniky provozujeme vlastní zubní laboratoř. Pracoviště je vybaveno nejmodernější technikou, která nám umožňuje vyrábět vysoce kvalitní práce. Naše fasety, korunky a můstky proto jsou přesné, kvalitní, barevně i tvarově dokonalé a nerozeznáte je od Vašich vlastních zubů.

Endodoncie s dlouhodobou a vysokou úspěšností

Endodontické ošetření znamená ošetření vnitřního prostoru zubu. Často je nazýváno jako čištění kanálků nebo trhání nervů. Při endodontickém ošetření ale nejde jen o to „umrtvit zub“ a vyčistit kanálky. Pokud je endodontické ošetření provedeno nekvalitně anebo konvenčně (bez použití operačního mikroskopu), bývá úspěšnost ošetření malá, kolem 50%. Díky použití operačního mikroskopu a příslušné mikroskopické techniky dosahujeme na našem pracovišti při ošetření kořenových kanálků dlouhodobé úspěšnosti vyšší než 98%.

Ošetření zubních váčků či resekce zubu ve Vás již nemusí vyvolávat nepříjemné pocity. Kompletní ošetření kořenových kanálků pod operačním mikroskopem provádíme vždy v jedné návštěvě, což šetří váš čas. Ošetření je bezbolestné, vždy pracujeme v místním znecitlivění (anestezii).

Bezbolestné ošetření je samozřejmostí u všech výkonů

Na našem pracovišti používáme celé spektrum moderních metod a anestetik. Díky tomu je zajištěna naprostá bezbolestnost všech stomatologických výkonů. Není tedy důvod, proč by se pacient měl bát bolesti.

 

Máte přesto obavy z ošetření?

Inhalační anestetikum je potlačí. Jedná se o vysoce účinný a bezpečný prostředek se sedativním účinkem pro senzitivní pacienty. Zbaví Vás strachu a úzkosti z ošetření, potlačí bolest. Je ideální pro dětské pacienty a pro pacienty, kteří trpí strachem z lékaře nebo ošetření v ústech. Utlumí nepříjemné pocity při vpichu lokální anestezie. Jeho aplikace je velmi snadná, jeho nástup a ústup účinků je velmi rychlý.

Celková anestezie je vhodná pro velmi malé nespolupracující pacienty s potřebou rozsáhlejšího ošetření (více plomb, tahání zubů). U starších spolupracujících dětí a dospělých je obvykle vhodnější analgosedace. Ošetřeni v analgosedaci mohou být děti i dospělí. Analgosedace se doporučuje u pacientů se špatnou zkušeností s ošetřením u zubního lékaře, u citlivých pacientů s nízkým prahem bolesti a u pacientů se silným dávivým reflexem, který jinak znemožňuje ošetření.

 

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php