Postup při zhotovení výplně

Celé ošetření je prováděno v lokální anestesii a je bezbolestné. Pro zhotovení přesné a esteticky dokonalé kompozitní "bílé" výplně je nutné striktní dodržení technologického postupu. Ošetření je časově náročné. Na ošetření jednoho kazu pod operačním mikroskopem je nutno počítat cca 1 až 1,5 hodiny. Ošetření se skládá z několika navazujících fází.

3 fáze ošetření

Izolace zubu pomocí koferdamu

Nejdříve je potřeba izolovat ošetřovaný zub od dutiny ústní pomocí koferdamu (gumové membrány). Izolace zajistí, aby nedošlo k průniku bakterií a vlhkosti do ošetřovaného prostoru. Také Vám přinese větší pohodlí při ošetření, jelikož Vám tekutiny nebudou stékat do krku.

Odstranění zkažených částí zubu

Pak musíme velmi detailně odstranit veškeré zubním kazem zasažené (infikované) tkáně korunky zubu. Proto používáme operační mikroskop. Pro odstranění zkažených tkání používáme hlavně speciální ultrazvukové přístroje a také speciální přístroje na pískování. Touto technikou lze pracovat miniinvazivně, tedy odstranit pouze zkažené tkáně. Preparace ultrazvukem a pískováním zajistí kvalitnější vazbu výplně k zubu a obejde se bez subjektivně nepříjemných vibrací, které vznikají při vrtání. Po přípravě zubních tkání se povrch zubu naleptá 37% kyselinou fosforečnou, opláchne, osuší a aplikuje se adhezivum (prostředek pro vazbu výplně k zubu), který se osvítí intenzivním modrým světlem. Pak teprve můžeme zhotovit vlastní výplň.

Aplikace výplňového materiálu

Při zhotovení výplně postupujeme v několika vrstvách (tzv. technika stratifikace). Každá vrstva se opět osvítí modrým světlem, pod kterým se materiál výplně vytvrdí. Postupné vrstvení je nutné jak pro mechanické, tak i estetické vlastnosti výplně. Používáme při tom celou paletu "dentálních barev" v drobných rozdílech odstínů, aby nová výplň byla neviditelná od Vašeho zubu. Samozřejmostí je také detailní anatomická modelace (hrbolky, rýhy, apod.).

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php