Proface – systém pro detekci zubního kazu

10 Úno

Ve Studiu 32 nově používáme inovativní systém pro detekci zubního kazu – Proface. Systém je založen na tzv. FACE metodě (Fluorescence Aided Caries Excavation). Zatímco konvenční metody nabízí lékaři pouze nepřímé informace o rozsahu kazu v infikovaném dentinu, Proface umožňuje přímou viditelnost zubního kazu v otevřené kavitě zubu.

Bakterie v napadené zubovině produkují odpadní látky, tzv. porfyriny. Tyto látky jsou striktně vázány na jejich přítomnost. Nejsou okem viditelné. Proface je technologie, díky které jsme schopni tyto látky rozeznat.

ProfaceJedná se o lampu vyzařující světlo konkrétní vlnové délky. Po dopadu tohoto světla na porfyriny začnou fluoreskovat červeně, zatímco zdravé zuby fluoreskují žlutozeleně.

Napadené tkáně tedy po dopadu světla z lampy Proface svítí. Lékař odstraní opravdu jen nejnutnější množství zuboviny. Přitom má ale jistotu, že odstranil kaz celý a nebude recidivovat (neobjeví se znovu pod výplní).

[button url=“https://www.studio32.cz/newsletter-unor-2013/“ color=“blue“ ]Přečtěte si více o metodách detekce zubního kazu [/button]

Sdílejte:

Comments are closed.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php