Sterilní vybavení pro každého pacienta

1 Led

Jedním z nejvíce problematických kroků k zamezení přenosu infekce mezi pacienty je manipulace s tzv. stomatologickými kolínky či násadci.

Stomatologická kolínka (násadce) jsou nástroje, které přenášejí rotační pohyb z mikromotoru („vrtačky“) na zubní vrtáček. Protože jsou to nástroje s velmi přesnými převody a ložisky, jejich cena je vysoká.

Dezinfekce těchto nástrojů se většinou omezuje na dezinfekci jejich povrchu. Prvním důvodem je to, že dezinfekční prostředky působí na přesné převody a ložiska agresivně a limitují tak dobu životnosti těchto drahých nástrojů. Druhým důvodem je nutnost rychlé přípravy mezi jednotlivými pacienty.

Na našem pracovišti jsme investovali do rozsáhlého parku těchto násadců a přístrojů k jejich údržbě.  Můžeme zajistit průběžnou sterilizaci rotačních nástrojů mezi pacienty – tj. pro každého pacienta je připraven sterilní násadec. Ač je tento postup v řadě západních zemí standardem, v ČR bohužel zatím není zvykem. V diskuzi je ale změna zákona, která by používání sterilních stomatologických násadců uzákonila jako nutnost.

Jsme rádi, že můžeme být o krok napřed a zajistit maximální hygienické standardy tak, jak je vnímáme z lékařského pohledu my a ne tak, jak je „řeší“ nepružná legislativa.

[button url=“https://www.studio32.cz/zubni-ordinace-klinika-studio32-vybaveni/hygienicke_standardy/“ color=“blue“ ]Více o našich hygienických standardech[/button]

Sdílejte:
Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php