Kartáček pro tzv. „single“ techniku čistění zubů

9 Pro

Rádi bychom Vám představili zubní kartáček, který vypadá poněkud zvláštně, neobvykle. Možná jste ho již někde viděli, ale nevíte, k čemu slouží. Nebo ho máte třeba již doma, ale nevíte, jak se používá. Určitě stojí za vyzkoušení.

Proč se mu říká „solo“ či „single“?

Tento zubní kartáček má jediný svazek kratších štětin z extrémně jemných vláken. Je malý, ale dokonalý. Umožňuje účinné a důkladné čištění povrchů jednotlivých zubů. Každý zub je čistěn jednotlivě a jemně z každé strany bez zubní pasty. Technika čištění jednotlivých zubů splňuje nejvyšší požadavky k dosažení dokonalé ústní hygieny a tedy zdravého chrupu.

Tato technika je vhodná pro všechny, kdo neradi tráví čas potřebný k čistění zubů v koupelně. Zuby si je možné čistit u sledování televize, při cestě autobusem nebo při jízdě autem (stání v kolonách Vás najednou začne bavit).

Pro kontrolu vyčistění zubu neslouží zrcadlo, ale jazyk. Ten je dostatečně citlivý na to, aby rozeznal hladký povrch vyčištěného zubu od povrchu dosud nevyčištěného.

Co umí oproti běžnému kartáčku?

Po čištění tímto zubním kartáčkem zůstávají zuby dokonale hladké a čisté. I když čištění trvá 10-20 minut, určitě stojí za vyzkoušení. Kartáčkem vyčistíte jemně a efektivně také linii dásně a zadní plochy stoliček, které jsou jinak těžko dostupné a kde proto rád vzniká zubní kaz.

A jak vybrat ten správný kartáček?

Cenový rozdíl není mezi jednotlivými kartáčky příliš patrný. Důvěřujte značkám (např. Cupraprox, TePe). Tyto kartáčky mají kvalitní štětiny a správné zastřižení tvaru svazku štětin.

Cena kartáčku je 60 – 90 Kč. Při správném zacházení Vám vydrží několik měsíců.

Návod k použití mezizubního kartáčku

Používání jednosvazkových kartáčků není složité. Poté, co techniku natrénujete, se tohoto kartáčku již nevzdáte.

Jemným tlakem opřete štětiny proti plošce zubu. Kartáček se rozevře do malého vějíře.

Plošku každého zubu pak čistíte jemným krouživým pohybem s důrazem na čištění linie dásní (štětinami mírně zajedete do dásňového žlábku).

Máte-li nějaké pochyby, dentální hygienistka s Vámi ráda techniku čištění nacvičí.

autor: MUDr. Jiří Škrdlant

Sdílejte:
Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php