Vstupní vyšetření

Zajimá Vás, jak probíhá vyšetření chrupu?

Nejdříve probereme důvody, které Vás na naše pracoviště přivádějí a bude nás zajímat Váš celkový zdravotní stav.  Dále detailně vyšetříme Váš chrup a ostatní tkáně souvisejících s dutinou ústní, zhotovíme RTG vyšetření či případně 3D CBCT vyšetření.

Při vyšetření chrupu používáme operační mikroskop, který nám umožní  rozeznat i sebemenší kazy, které mnohdy nejsou zjistitelné ani rentgenovým vyšetřením. Odhalíme také spáry u nedokonale zhotovených výplní, korunek, diagnostikujeme fraktury a infrakce (naprasknutí) zubů. Zaměříme se na vyhledání případných kazů, kontrolu stavu stávajících výplní, korunek a můstků  a zhodnocení celkové funkce a estetiky Vašich zubů. Nedílnou součástí je vyšetření dásní. Se stavem Vašeho chrupu, sliznic a dásní Vás detailně seznámíme.

Pomocí speciální techniky přenášíme při vyšetření obraz z mikroskopu přímo před Vaše oči. Díky speciálním brýlím můžete živě sledovat celé vyšetření a poprvé skutečně vidět, co se vlastně v ústech v děje a kde jsou problémová místa. Vyšetření je vždy podrobně komentováno ošetřujícím lékařem.

Společně pak podrobně probereme možnosti léčby. Součástí toho je názorná ukázka na modelech a obrázcích. Chceme, abyste dostali maximální informace. Ke komunikaci nám pomáhá nejmodernější technika.

Individuální a detailní plán léčby

Na základě výše uvedených informací je stanoven detailní léčebný plán. V plánu léčby budou srozumitelně ale podrobně uvedeny shledané problémy a návrh(y) řešení. Součástí tohoto plánu je rovněž stanovení časového plánu jednotlivých kroků léčby a  podrobná finanční kalkulace kompletní péče. Připravíme pro Vás také detailní písemné informace o plánovaných výkonech.

Všechny tyto dokumenty obdržíte při další návštěvě v tištěné formě. Můžete si je v klidu doma prostudovat a lépe se tak seznámit s detaily léčby.

Naše zásady

Naše léčba zahrnuje vždy komplexní ošetření chrupu s ohledem na Vaše individuální potřeby a požadavky. Výsledkem je ošetření s co nejlepší prognózou, komfortem a estetickou kvalitou pro každý individuální případ.

V plánu léčby se odráží Vaše individuální potřeby jako je prevence zubního kazu a onemocnění dásní, parodontologická péče, stomatochirurgické ošetření, ošetření zubních kazů, endodontické ošetření, estetické ošetření chrupu včetně bělení zubů, ošetření dentálními implantáty a protetické ošetření (korunky a můstky).

Vždy respektujeme Vaše přání, zejména co se týká požadavků na estetickou kvalitu a finanční náročnost ošetření. Nikdy však neděláme kompromisy v otázce funkční kvality ošetření a zajištění co nejlepší prognózy.