Prevence zubního kazu | Studio 32: zubní ordinace Praha 10

Prevence zubního kazu

I když každý z nás je k zubnímu kazu z mnoha důvodů jinak náchylný, zubnímu kazu se je možné bránit. Nejdůležitější je prevence - perfektní ústní hygiena a pravidelné návštěvy zubního lékaře.

Perfektní ústní hygiena

Základním předpokladem úspěchu boje se zubním kazem je v ústech snižit množství bakterií, které zubní kaz způsobují. Správná technika čištění zubů a vhodné pomůcky k čištění zubů nelze vyčíst z letáku. Dentální hygienistka Vám poradí vhodnou, efektivní a šetrnou techniku čištění,  individuálně doporučí vhodné pomůcky a podpůrné prostředky. Přestože nikdy nedojde k odstranění všech bakterií z úst, při pečlivém vyčištění zubů dojde k odstranění jejich podstatné části.

Pravidelné prohlídky u zubního lékaře

Vznik zubního kazu je poměrně dlouhodobý. Důležité je nejen dodržovat správnou hygienu dutiny ústní, ale také docházet na pravidelné preventivní prohlídky Vašeho chrupu. Jestliže nějaký kaz vznikne, objevíme a vyléčíme ho v počátečním stádiu, kdy je postup miniinvazivní (bez vrtání).

Určení rizika kazivosti zubů

Na kazivost chrupu (tendenci ke vzniku kazu) má dále vliv složení slin a přítomnost některých druhů bakterií v ústech (např. streptococcus mutans). Pro určení výše těchto rizik používáme testy Dentocult. Výsledky těchto testů nám umožní nastavit optimální frekvenci kontrol Vašeho chrupu a vybrat optimální prostředky pro domácí péči. Je-li stanovena vyšší rizikovost, můžeme zvolit individuální programy preventivní péče o Váš chrup. Dokážeme tak daleko efektivněji zamezit vzniku zubního kazu a onemocnění dásní.

Posílení obranyschopnosti zubů

K posílení obranyschopnosti zubů je vhodné používat fluoridy. Jsou totiž schopny opravit poškození skloviny způsobené kyselinami. Fluoridy dále posilují i zdravý povrch zubů tím, že nahradí některé minerály z povrchu zubu. Zub je pak odolnější vůči působení kyselin. Na trhu jsou specializované přípravky, které díky svému jedinečnému složení chrání a posilují zuby.  Aplikují se doma jednou týdně po vyčištění zubů. Rádi Vám pomůžeme s jejich výběrem.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-14

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php