Prevence zubního kazu

I když každý z nás je k zubnímu kazu z mnoha důvodů jinak náchylný, zubnímu kazu se je možné bránit. Nejdůležitější je prevence - perfektní ústní hygiena a pravidelné návštěvy zubního lékaře.

Perfektní ústní hygiena

Základním předpokladem úspěchu boje se zubním kazem je v ústech snižit množství bakterií, které zubní kaz způsobují. Správná technika čištění zubů a vhodné pomůcky k čištění zubů nelze vyčíst z letáku. Dentální hygienistka Vám poradí vhodnou, efektivní a šetrnou techniku čištění,  individuálně doporučí vhodné pomůcky a podpůrné prostředky. Přestože nikdy nedojde k odstranění všech bakterií z úst, při pečlivém vyčištění zubů dojde k odstranění jejich podstatné části.

Pravidelné prohlídky

Vznik zubního kazu je poměrně dlouhodobý. Důležité je nejen dodržovat správnou hygienu dutiny ústní, ale také docházet na pravidelné preventivní prohlídky Vašeho chrupu. Jestliže nějaký kaz vznikne, objevíme a vyléčíme ho v počátečním stádiu, kdy je postup miniinvazivní (bez vrtání).

Určení rizika kazivosti zubů

Na kazivost chrupu (tendenci ke vzniku kazu) má dále vliv složení slin a přítomnost některých druhů bakterií v ústech (např. streptococcus mutans). Pro určení výše těchto rizik používáme testy Dentocult. Výsledky těchto testů nám umožní nastavit optimální frekvenci kontrol Vašeho chrupu a vybrat optimální prostředky pro domácí péči. Je-li stanovena vyšší rizikovost, můžeme zvolit individuální programy preventivní péče o Váš chrup. Dokážeme tak daleko efektivněji zamezit vzniku zubního kazu a onemocnění dásní.

Posílení obranyschopnosti zubů

K posílení obranyschopnosti zubů je vhodné používat fluoridy. Jsou totiž schopny opravit poškození skloviny způsobené kyselinami. Fluoridy dále posilují i zdravý povrch zubů tím, že nahradí některé minerály z povrchu zubu. Zub je pak odolnější vůči působení kyselin. Na trhu jsou specializované přípravky, které díky svému jedinečnému složení chrání a posilují zuby.  Aplikují se doma jednou týdně po vyčištění zubů. Rádi Vám pomůžeme s jejich výběrem.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php