Celková náhrada chrupu

19 Lis

Protéza, klapačky, zuby do skleničky, státní zuby … Určitě budete znát někoho, kdo má takovou náhradu v ústech. Jak funguje toto „poslední řešení“? Víte, jaké má výhody a nevýhody? Proč někdy nesedí? Zajímá Vás, jak se změní profil tváře bezzubého člověka? A věděli jste, že i po ztrátě všech zubů je během několika hodin možné mít opět zuby napevno?

Co se v ústech děje po ztrátě zubů?

Po určité době dojde ke změně profilu tváře – časem je objeví vpadlé rty, vysunutá brada a prohloubení vrásek.

zuby stimulují kost

Ve zdravé čelisti jsou zuby zasazeny v lůžku z kosti, kde drží pomocí tenkých vazivových vláken. Tím, jak zuby používáme, dochází k přenosu tlaku přes vazivová vlákna přímo na kost, která je tím stimulována. Střídavé zatěžování a uvolňování tlaku pomáhá také výživě kosti.

zaoblení a zmenšení kosti

Po ztrátě zubu tento typ přenosu tlaku vymizí a dojde k přenosu nepřímo – přes dáseň. To má vliv i na kost. Už nejsou potřeba složitě tvarovaná lůžka, naopak je žádoucí „zbavit se“ ostrých hran. Kost se zaobluje a postupně zmenšuje svůj objem – oplošťuje se. Tento proces stále pokračuje a je tím rychlejší, čím více je drážděná sliznice například špatně sedící (nebo žádnou) náhradou.

Co dokáže celková náhrada?

 • zabrání poškozování čelistního kloubu (obnoví fyziologickou výšku skusu)
 • podloží rty, zajistí estetiku
 • zpomalí ubývání kosti
 • do určité míry navrátí žvýkací funkci.

Jak náhrada v ústech drží?

Víte, co mají společného vodoměrky na hladině, bublifuk, upevňovací zařízení na GPS a celková náhrada? Využívají povrchové napětí tekutin. Celková náhrada je v podstatě taková „přísavka“.

Je – li správně zhotovena, naléhá těsně na ústní sliznici, která je vlhká. Dosazením náhrady dojde k vytlačení přebytečného vzduchu i slin. Ve vzniklé úzké štěrbině zůstane jen slabá vrstva tekutiny, která náhradu udržuje na místě. Čím větší je plocha a přesnost náhrady, tím lépe drží.

Proč někdy náhrada nesedí?

mělké patro nebo plochá čelist

Určitě jste viděli řadu reklam na nejrůznější „lepidla“. Pomohou zvýšit adhezi, ale zázraky od nich nečekejte.

Jestliže má bezzubý člověk mělké (málo klenuté) horní patro nebo plochou dolní čelist, pravděpodobně bude mít problémy se stabilitou celkové náhrady. Chybí plocha a členitost, která by stabilitu zajistila.

Stabilním řešením pro tyto pacienty jsou zubní implantáty. Ty buďto klasickou celkovou zubní náhradu ukotví nebo ji dokonce umí nahradit zuby napevno. Nové zuby napevno dokonce můžete mít během několika hodin.

úbytek kosti během času

I nejlépe zhotovená náhrada časem přestane držet. Je to dáno právě postupnou přestavbou kosti pod dásní. Ihned po ztrátě zubů má čelist ještě výrazný hřeben. Ten ale postupně mizí a opticky se přesunuje. U horní čelisti směrem dovnitř u dolní čelisti směrem ven. Jak se mění profil kosti, náhrada nenaléhá a padá.

Když přestane náhrada držet, je vhodné zhotovit novou. Nevymění – li se, může na sliznici vzniknout začervenání, vřídky nebo výrůstky. S postupným úbytkem kosti se navíc zmenšuje plocha pro náhradu. Proto u dlouhodobě bezzubých čelistí nebývá jednoduché funkční náhradu zhotovit.

Proč nefunguje celková náhrada jako vlastní zuby?

Přenos žvýkacího tlaku u celkové náhrady není fyziologický. K přenosu sil dochází přes plochu (dáseň) a ne přes zuby. Z toho také vyplývá většina nevýhod celkové zubní náhrady.

I správně zhotovená celková náhrada má omezení. Její majitel musí omezit pohyby do stran při žvýkání, protože při nich náhradu shazuje – působí větší silou, než je schopno udržet povrchové napětí. Nelze s ní také ukusovat (opět kvůli snadnému shození) ani žvýkat nic tvrdého. Většina lidí se také musí učit s náhradou správně vyslovovat.

Jak si na novou celkovou náhradu zvyknout?

Často není lehké si na novou náhradu zvyknout. Může pomoci čtení nahlas, mluvení před zrcadlem, vyvarovat se lepivým jídlům. Nepříjemné jsou i otlaky. Pokud vzniknou, je potřeba, aby zubní lékař upravit vnitřní povrch náhrady.

I přes počáteční obtíže je důležité náhradu co nejdříve začlenit do běžného života. Jestliže se její používání nestane automatické, nezvyknete si na ni nikdy.

Chcete mít opět zuby napevno?

Specialitou našich odborníků ve Studiu 32 je metoda All-On-Four („vše na čtyřech“). Tato metoda představuje kompletní náhradu všech zubů čelisti pomocí pevného můstku na čtyřech implantátech. Tuto metodu lze použít v případě bezzubé čelisti ale i tehdy, pokud je v čelisti přítomno několik posledních zubů.

Vaše nové zuby budou k implantátům pevně fixovány. Budou fungovat jako Vaše vlastní zuby. Nebude Vás neobtěžovat padání zubní protézy, otlaky nebo překryté patro, které snižuje vnímání chuti. Nové zuby budou funkčně i esteticky nahrazovat celý zubní oblouk.

Jak se celková zubní náhrada vyrábí?

vita_zuby_psysiodens

časová náročnost

My ve Studiu 32 víme, že zhotovení estetické i funkční celkové zubní náhrady je složitý postup, který vyžaduje velké zkušenosti ze strany lékaře i zubního technika.

Nejdříve je potřeba zhotovit otisky čelistí a zrekonstruovat původní výšku skusu (správnou vzdálenost čelistí od sebe). To se děje pomocí několika pomocných kroků, při kterých je nutná Vaše přítomnost v ordinaci. Lékař otiskuje, maluje, měří, nutí Vás otvírat a zavírat ústa, kousat do různých materiálů,…

Zubní technik si následně z otisků zhotoví modely Vašich čelistí a na ně postaví zuby do voskové růžové baze. Následuje zkouška ve Vašich ústech, kde se ladí jak estetické požadavky, tak funkční potřeby. Jestliže jsou všichni s výsledkem zkoušky spokojeni, růžový vosk v náhradě se v zubní laboratoři vymění za pryskyřici, ve které zuby již pevně drží. Vše se detailně opracuje, vyleští a opět vyzkouší v ústech, kde zbývá doladit poslední detaily.

moderní materiály a individuální práce

Pro zajištění perfektní estetiky se používají špičkové materiály a individuálně nanášené vrstvy. Přední zuby jsou postavené tak, aby působily věrohodně a esteticky, zadní funkčně. Jednotlivé zuby pro celkové náhrady se vyrábí v továrně. K dispozici jsou z několika materiálů, vrstev, v nejrůznějších tvarech, barvách a velikostech.

Zkušený zubní lékař a zubní technik umí vybrat pro každého pacienta zuby tak, aby vypadaly přirozeně. Pro zajištění stability i estetiky ale není vždy možné postavit zuby v náhradě tak, jak by si přál pacient (byly jeho vlastní, přinesl na ukázku na fotce, atd.)

Jak vypadá správně zhotovená náhrada?

Správně zhotovená horní náhrada zakrývá celé tvrdé i část měkkého patra tak, aby nebránila polykání. Zepředu potom zasahuje co nejvýš do ústní předsíně ale jen tak, aby netlačila. Musí vynechat všechny úpony svalů a uzdičku horního rtu, proto jsou na ní charakteristické zářezy. V celém rozsahu (kromě malé části za předními zuby) musí naléhat na sliznici.

Ve skusu by nemělo být možné nic vložit mezi zadní zuby. Zuby by se měly dotýkat alespoň částečně při většině pohybů dolní čelisti (samozřejmě kromě otevírání). Toto postavení brání páčení náhrady.

 

 

 

 

Sdílejte:

Komentář k "Celková náhrada chrupu"

 1. prochazkova vlasta

  Dobry den,chtela jsem se zeptat ,zda existuje pri vyrobe zubni horni nahrady material ,ktery je mekky nebo trochu elastiky ci jak to nazvat na patro zubni protezy.Ptam se proto,ze kamaradka mela patro zhotovene z pruhledneho materialu,ktere nebylo tak tvrde jako to ruzove co delaji.Nebot se mi zveda i pres nekolik let noseni nahrady zaludek a mam problemy ji nosit.Dekuji za odpoved Prochazkova

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, k výrobě protéz se běžně používají pryskyřice od různých výrobců (české i zahraniční). Tvrdost všech je ale velmi podobná, nejsou v ní podstatné rozdíly. Je pravděpodobné, že průhledná pryskyřice pocitově ubírá na hmotě a protéza se tak zdála měkčí. V nabídce některých firem jsou i hmoty, které jsou flexibilní, ale nejsou měkké. Pro svoji přílišnou křehkost se nepoužívají. Řešením Vašich problémů by mohl být můstek kotvený na 4 implantátech (tzv. metoda all on 4), na kterou se specializujeme. Jestliže Vás to zajímá, neváhejte zavolat, přijít či napsat si o více informací.

   • Jana

    Dobry den taky bych chtela poradit se zubama protoze muj zubar praci odflaknul a vubec to nevypada dobre mam s toho deprese dekuji

    • Jiri Skrdlant

     Dobrý den, a jak byste taky potřebovala poradit? Bohužel po webu vyšetřovat nedá, radit také ne. Úplně nejlepší by bylo, když byste se obrátila se svou stížností na příslušného lékaře a dohodli jste se, jak postupovat, abyste spokojená byla. Když by k dohodě nedošlo a přesto byste měla pocit odfláknuté práce, jak píšete, můžete se obrátit na ČSK (Českou stomatologickou komoru). Jestli touto cestou jít nechcete, můžete přijít konzultovat svůj stav s některým jiným lékařem (osobně, po webu to nejde). Přeji, ať se vše vyřeší.

   • ZB

    Dobrý den, prosím cenu této metody? Díky.

   • Lili

    Dobrý večer mohu se zeptat na cenu toho co tu píšete?

   • Libuše Štefanová

    Dobrý den, chtěla bych se Vás optat jestli je pro vaši metodu all on 4 limitující věk. Je mi 83 let, před půl rokem jsem přišla o poslední zuby ve vrchním patře, spodní mám stále své., náhrada mi vůbec nevyhovuje. Děkuji za odpověď
    L. Štefanová

    • Jiri Skrdlant

     Dobrý den, ne věk limitující není. Doporučujeme přijít na konzultaci. Vyšetříme Vás a řekneme si možnosti léčby.
     s pozdravem
     J. Škrdlant

   • Misa

    Dobrý den kolik stojí nahradit 4!zuby nahoře horní čelist jde to na dvou implantatech

    • Jiri Skrdlant

     Dobrý den, omlouváme se, nerozumíme dotazu. Jestli máte zájem o ošetření u nás, objednejte se na konzultaci, přesnou cenu ošetření Vám rádi řekneme po vyšetření. Nicméně nejlepší by bylo obrátit se na pracoviště, kde Vám implantáty zaváděli. Implantačních systémů je u nás možní i stovka druhů. Jestliže už implantáty máte zavedeny, musí dané pracoviště s těmito vašimi implantáty pracovat. Jestli s nimi nepracuje, nemá k dispozici potřebné vybavení a tedy Vás těžko může ošetřit. Nepíšete, které implantáty máte, tedy neumíme ani touto cestou říci, jestli my ve Studiu 32 s těmito implantáty pracujeme.

 2. Libor Zelinka

  Dobry den.
  Potřeboval bych udělat zubni nahradu,nebo se poradit co a jak.
  Moje zubařka už je v duchodě a už zubaře nemám.
  Jsem ještě poměrně mlady,52l.Opava.

 3. Jana

  Dobrý den mám dotaz potřebovala bych nechat udělat nové zuby (klapaky) ale pokaždé když jsem dorazila k zubaři tak neměl pojišťovnu ministerstva vnitra 211 tak mě odmítali vyléčit,proto mám skoro celé rozpadle zuby a už mě je blbe chodit bez zubů.proto prosím zdali by jste mi nenapsali kolik by mě stáli poprvé nové klapaky děkuji adamovska jana

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, seznam lékařů s volnou kapacitou, kteří mají smlouvu s pojišťovnou 211, najdete třeba na stránkách ČSK. Zdravotní pojišťovnu můžete také změnit. Základní péče (extrakce, obyčejná protéza) je hrazena zdravotní pojišťovnou. Váš současný zdravotní stav (rozpadlé zuby, jak píšete) ale není možné svalovat na to, že Vás lékaři odmítli ošetřit „na pojišťovnu“. To do odpovědi ale nepatří, na to jste se neptala. Více např. v příspěvku o zdravotních pojišťovnách.

   • Jaroslava

    co dělat v případě když nesouhlasím s barvou a tvarem náhrady ? doktor nereagoval na moje připomínky a prostě je vyrobil,jsounžluté,malé a jak podle pravítka bez tvaru,prostě kostičjky

  • Nawratovitzova

   Dobrý den. Mám celkovou na pevno zubní náhradu horní čelisti. Čtyři implantaty. Stálo mě to hodně peněz /tisíc /. Cítím ze pod náhradu se dostalo jídlo. Prochází mi vzduch a myslím že to má vliv i namluveni kdy po měsíci stále šišlám.Dříve snimatelné náhrady bez problémů. Kde je chyba? Už i psychická stránka je špatná. Děkuji za odpověď.

   • Jiri Skrdlant

    Dobrý den, tato náhrada funguje na jiném principu nežli snímatelná náhrada, na kterou jste byla zvyklá. Bohužel takto po internetu (bez vyšetření) se k tomu nelze vyjádřit. Příčin těchto potíží může být více, doporučil bych Vám problémy konzultovat s lékařem, který Vám náhradu zhotovoval.

 4. Jiří Hora

  Dobrý den,
  Bohužel sem na tom celkově se zubama opravdu spatne a nezbyde mě nic jiného než si udělat kompletně celé usta udělat „nové“ prosím poraďte jaká je nejlevnější varianta sem příliž mladý na to abych byl bez zubu (26 let) … díky za odpověď

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, není mi jasné, na co se nás ptáte. Nejsme ani poradna. Vzhledem k tomu, že píšete k článku o zubních protézách, ptáte se na ni? Tu obyčejnou hradí zdravotní pojišťovna, tedy pro Vás ta nejlevnější varianta, jak uvádíte. Ve 26 letech jste mladý i na tu protézu 🙂

   • Jiří Hora

    Bohužel mě nic jiného jak protéza nezbude 🙂 ano ptal sem se na zubní protézu 🙂 🙂 opravit to už určitě nepujde a finance na to taky nejsou bohužel.

 5. Katerina

  Dobrý den. Je mi 20 a mám strašně zničené zuby. U zubaře jsem byla před 2 roky a od té doby je to horší. Mohla bych dodtat nějakou zubní nahradu nebo něco. Děkuji za odpověď.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, bez vyšetření není možné stanovit, co potřebujete či nikoliv. Objednejte se k zubnímu lékaři, ten Vám plán léčby navrhne. Nic konkrétnějšího a lepšího Vám poradit nemohu, opravdu po internetu léčit nelze.

  • Jaroslav

   Dobrý den potřebuji poradit na zhotovení zubních implantátů přes VZP jsem z Pardubic věk 68 nemohu sehnat zubaře děkuji

   • Jiri Skrdlant

    Dobrý den, zubní implantáty zdravotní pojišťovny nehradí. jestliže máte zájem o ošetření u nás ve Studiu 32, neváhejte se objednat na konzultaci.

 6. Alena Doležalová

  Dobrý den pane doktore mám k Vám prosbu chtěla jsem se zeptat pan doktor mě dělá s nimatelnou spodní protézu já mu říkám že ta protéza mě nesedi on si trvá na svém jsem stoho špatná už to trvá 3 měsíce už s toho nespim jsem bez protézay špatně se mě ji . Chtěla jsem se zeptat jestli si tu protézu musím vzít a dát si ji udělat někde jinde .Dříve tam byla velice šikovná paní doktorka Anerbergerova ta šla do důchodu po ní nastoupil mladý doktor Ukrajinec který to dělá jinou metodou .Ta protéza přece musí sedět abych s ní byla spokojená ne aby mě ji udělal a měla ji ve skleničce .Prosím poraďte mě co mám dělat nechci za ní platit když mám na ni nárok abych si ji nevzala dala udělat někde jinde jsem důchodkyně nemám velký důchod . Děkuji vám moc za radu s pozdravem Doležalová

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den,
   na eventuální reklamaci zhotovené náhrady máte nárok. Náhradu lze buď opravit, nebo je potřeba zhotovit novou. V případě, že Vám lékař odmítá náhradu zdarma opravit či zhotovit novou, tak aby Vám vyhovovala, máte možnost se obrátit na revizní komisi Oblastní stomatologické komory, která případ musí řešit.

 7. Miroslava sedlackova

  Dobry den, chci se zeptat zda je mozne udelat protezy. Mam velky problem se zuby, dost se mi kazi a pri posledni navsteve zubare jsem o sest zubu prisla. Ted se mi dalsi 2 rozpadaji. Je mi 29 let a premyslim nad tim, zda by bylo mozne mi udelat protezu. Deluji za odpoved

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, vhodnost zubních protéz nejlépe posoudí Váš zubní lékař, po internetu není možné na takový dotaz odpovědět. Každopádně prací zubního lékaře je zuby zachraňovat, je-li to možné, ne trhat na přání pacienta. Příroda nám zuby nadělila a lepší jsou vlastní než nějaká náhrada, protéza.

 8. Lucie

  Dobry den,
  chtela bych se zeptat v jakem financnim rozmezi se pohybuje metoda all on 4… Chapu ze celkova cena se pohybuje v zavislosti na stavu celistni kosti… Predpokladejme ze by jsme ji nemuseli doplnovat a celisti budou uplne bez zubu. Jen potrebuji vedet orientacni cenu..
  Predem dekuji za odpoved

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, metoda All on 4 počítá s tím, že se kost nedoplňuje, právě proto je tak výjimečná. Cena na našem pracovišti je kolem 200.000 Kč, přesnou kalkulaci rádi zpracujeme na základě vyšetření.

 9. Tomáš

  Dobrý den mám otázku zubní náhrady ne implantáty klasické klapacky kde mi je zhotovi pokud nejsem u zadne české pojišťovny. Děkuji

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den,
   protézy „klapačky“ Vám zhotoví zubař, u kterého jste (či budete) registrován k péči. Protože nejste pojištěn, budete si je muset uhradit.

 10. Isabella Ferusova

  Dobrý večer,je mi šedesát let asi patnáct let mám úplnou horní zubní náhradu a tři roky též úplnou dolní náhradu. Opravdu silný úbytek kostí jsem měla uz před léty . Zajímalo by me zdali bych mohla na operaci doplnění kostí a hlavně kolik by to stalo . DEKUJI

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, bohužel po internetu léčit neumím. Není možné touto cestou bez vyšetření říci, jak je možné někoho léčit. Moderní postupy v dentální implantologii si umí pomoci i bez doplnění kosti, ale opravdu nevím, zda je toto řešení pro Vás vhodné. Nevím, jestli se ptáte na cenu obecně (to zodpovědět opravdu neumím) nebo na cenu na našem pracovišti (najdete zde, případně na základě vyšetření řekneme více.

 11. Radek Bureš

  Dobrý den chtěl bych se zeptat nechal jsem si z důvodu špatných zubů odstranit všechny zuby z horního patra. Kolik by u vás stala náhrada vrchního patra na pevno dekuji

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, bohužel takto těžko soudit, neumím diagnostikovat a plánovat bez toho, aniž bych Vás viděl. Možným řešením může být metoda all on 4 orientační ceny jsou v ceníku, rád cenu upřesním na základě vyšetření – konzultace.

 12. Petra Pavlíková

  Dobrý den chtěla bych se zeptat mám problém se zuby a k tomu opravdu velký strach že zubařů a protože jsem u žádného už dávno nebyla tak podle toho také vypadají i mé zuby. A proto se chci zeptat zda je možné si nechat vytrhnout skoro všechny zuby a nahradit je zubní protézou, velmi často trpím bolestmi a i když jsem kdysi k zubaři chodila po několika nepříjemných a bolestivých zkušenostech jsem k zubařum přestala chodit a to jsem už 3D měnila zubaře a vždy byl nepříjemný a co se týkalo bolestech tak zákroky jsem měla často bez umrtvení s tím důvodem že jsem mladá a že to vydržím ale chtěla bych vidět kdo by snesl čištění kanálků bez umrtvení, opravdu jsem větší bolest nezažila a to byla větší než bolest samotného zubu. Proto bych chtěla zubní náhradu tu na sundávání nemusí být celková jen bych si nechala třeba dva zuby nahoře a dva dole aby měla na čem držet, tedy pokud by to bylo možné je mi 30let já vím jsem mladá ale já bych chtěla mít od bolesti a jiných problémů se zubama klid. Bylo by to tedy možné? A když sama o to požádám budu něco platit? Děkuji mockrát za odpověď.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, bohužel po internetu konzultovat zdravotní stav neumíme. Krátce mohu jen říci, že dnešní moderní stomatologie má řadu postupů a metod, jak zamezit bolesti a omezit strach pacienta. Myslím, že není jiné řešení, než navštívit zubního lékaře a domluvit se s ním na nejvhodnějším řešení vašeho zdravotního stavu. Hlavní ale je, abyste k němu měla důvěru, bez té léčit nelze.

 13. Antonín Finsterle

  Mám v horní,bezzubé čelisti zhojené čtyři implantáty.Zajímalo by mě, jaký druh zubní náhrady je možné použít.Může být použita nesnímatelná zubní náhrada(pevná).
  Za Vaši odpověď děkuji.

  Finsterle.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, prvně záleží na tom, v jakém stavu implantáty jsou, dále, jak jsou umístěné a o jaké implantáty se jedná (každý systém má jiné tzv. abutmenty, pomocí kterých se náhrada upevňuje). Lékař, který implantáty zaváděl, měl pravděpodobně nějaký léčebný plán a ten, jestliže by měly být implantáty nyní zatíženy, by bylo vhodné respektovat. Není to stavebnice, kterou lze libovolně kombinovat. Takto opravdu těžko soudit, plnohodnotně je možné odpovědět až po vyšetření.

 14. Jan Král

  Dobrý den.
  Mám horní kost po parodontóze řídkou a nejde tam implantát ani čep. Mám takovou náhradu která drží sponkama na zbylých 4 zubech. Ty se však již hýbou a celé horní snímatelné náhrady se bráním, protože se budu velikostí na horním patře dávit. Není konečně něco, co by mělo aspoň vykrojenou část která by nezasahovala tak daleko dozadu? Klidně si zaplatím, ale asi to stále jej za doby mého dědy.
  Děkuji za odpověď.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, bohužel takto po internetu nejde stanovit, jaká léčba by u Vás byla možná a jaké ne. Techniky (a tedy možnosti) implantace se rozšiřují, proto je jen velmi málo pacientů, kdy implantát zavést není vhodné. Většinou jde o zdravotní stav pacienta, ne stav jeho kosti, s tím si moderní implantologie bětšinou umí poradit. S implantáty je pak možná i náhrada zubů napevno, tj. na nich je přišroubován pevný můstek. Řešením může být např. metoda All on 4, https://www.studio32.cz/zubni-ordinace-klinika-studio32-pro-pacienty/implantologie/kdyz-chybi-vsechny-zuby/, kterou jsme již ošetřili mnoho pacientů.

   • Renata

    Dobry den chci se zeptat jak dlouho přibližně trva odstraneni zbylých zubu v ústech a zavedení implantátů all on 4,6,8 take mam paradentózu a zbytkový koreny po vypadlych zubu. A přibližně cena dolni a horni patro.dekuji a jsem z pozdravem Renata

    • Jiri Skrdlant

     Dobrý den děkujeme za dotaz. Při metodě All on 4 se většinou vše provádí při jedné návštěvě. Není to ale pravidlem. nejlepší by bylo přijít k nám na konzultaci, vyšetříme Vás a řekneme Vám, jaké by byly možnosti ošetření. Orientační ceník naleznete zde: https://www.studio32.cz/zubni-ordinace-klinika-studio32/cenik/. Kalkulaci za ošetření metodou All on 4 Vám rádi sestavíme na základě vyšetření.

 15. Adéla

  Dobry den,dedicne trpim chudozubosti a zvysenou kazivosti zubu. Nektere zuby mi chybi uplne,nekde mam mlecne a ty dospele mam vice mene vsechny zkazene. Chtela bych se zeptat,jestlo by slo nahradit jen cast zubu,hlavne ty vpredu a otazka ktera Me nejvice zajima je pohybujici se cena?

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, po internetu léčit neumíme. Bez vyšetření nemůžeme říci, jaké zuby by zachránit šly, jaké a ne a kolik by to případně stálo. Křišťálovou kouli nemáme. Doporučili bychom Vám jediné – najít si zubního lékaře a s ním možnosti Vaší léčby probrat.

 16. Veronika

  Dobrý den, mám rok a pul na svých zubech zubní náhradu cca 14000 Kč podloženou stříbrem, po prvním roce se mi přestala líbit prosvítalo stříbro teď už i u vícero zubů je to i vidět když se směju, když jsem se zmínila u svého zubaře tak mi řekla, že mi prostě padají dásně a že stím nemůže nic dělat pokud by mi to odvrtala tak by můstek mohl prasknout jelikoz je v celku, že jedině ufelat zas nový.Je to můj již 2 můstek ten předtím jsem měla ale jen jeden v pravo a druhý v levo ne vcelku jako teď a žádný problém za 10 let nošení nebyl dříve jsem měla jinou zubařku fakt se mi nechce dávat znovu tolik peněz prosím poraďte

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, bohužel po internetu léčit neumíme. Za základě těchto informací bych jen věštil z křišťálové koule. Máte nějaký důvod nevěřit své ošetřující zubní lékařce? Jestliže ano, vyberte si takovou, které věřit budete. Žádný soudný lékař Vám po internetu zaručené zdravotní rady neposkytne.

 17. Božena

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat na celkovou zubní náhradu,kterou mám na horním patře.Paní doktorka mi sdělila ,že si na ni musím zvyknout a že většina pacientu,má nadměrné množství slin ,já mám opačný problém mám takové sucho v puse,že musím neustále cucat bonbony pro neskutečné sucho v puse,náhradu mám půl roku a neustále mám suchu a dávivý reflex.Také mi náhrada nesedí,kousnu na jedné straně a na druhé straně se mi zvedne,tudíž s ní nemohu kousat.Chtěla jsem se zeptat ,zda je to to normální a pokud ne co mám dělat. Moc se trápím.Za případnou odpověď moc děkuji

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, zvyknout si na protézu často není jednoduché. Bohužel touto cestou (bez vyšetření) není možné říci, zda to je či není normální a už vůbec ne, co byste měla dělat. Vaše trápení je pochopitelné, nicméně s dovoluji soudit, že po internetu ho pravděpodobně neodstraníte.

 18. Majda

  Dobrý den mohu se zeptat kolik stojí celková náhrada zubu metodou All-On-Four? A to jak na implantátech tak na vlastních zubech? A kde se v Praze provádí? Děkuji

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, metoda All on 4 se provádí pouze na implantátech, na tom je založena, s vlastními zuby to nejde. Provádíme ji třeba u nás ve Studiu 32, cena je 200.000 – 220.000 Kč. Na konzultaci po vyšetření rádi sdělíme přesně.

 19. Lucik

  Dobry den chtela jsem se zeptat mam paradontozu kterou lecim,ale zacinaji se mi kejvat zuby a i se kazit chtela jsem se zeptat kolik by staly klapaci zuby jak na horni cast tak i na dolni dekuji za odpoved

 20. Veronika Růžičková

  Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik by stála základní vyndávání zubní náhrada je mu 30 let trpím paradontózou moje zubařka mi zákrok neschvaluje hvězdičky ti léčit ale léčba je přímé hodně nákladná a bolestivá a omezující proto bych chtěla zubní náhradu mám VZP ČR děkuji Růžičková

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, bohužel touto cestou není možné přesně odpovědět, neznám váš zdravotní stav (vyndavacích náhrad může být více typů). Bylo by nejlepší, kdybyste se zeptala Vaší lékařky, ta Vám jistě vše řekne, to je její úkol. Přiznám se, že ani zcela nerozumím Vaší zprávě, neb píšete bez čárek ve větě a já nejsem děd Vševěd, aby to rozluštil. S vyndavací náhradou bude Váš život také dost omezující.

 21. Nováček Vratislav

  Dobrý den, existuje i možnost snímatelné kompletní zubní náhrady uchycené na implantáty (něco jako nacvaknutí), kde by náhrada držela lépe než běžná „přisávací“? Jaká by byla případná cena takové náhrady? Pokud jsem to dobře pochopil, u metody All-on-4 se jedná o nevyndavací pevný můstek, což je zřejmě ta nejlepší, i když asi nejdražší varianta.
  Děkuji za odpověď.
  Hezký den
  V. Nováček

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, ano, takové zubní náhrady jsou. Bohužel obecně uživatelský komfort s takovou náhradou není úplně dobrý a finance také nejsou nezanedbatelné. Cenu ale takto bohužel není možné říci, je mnoho variant, jak situaci řešit (často mohou být i dražší než zmíněné all on 4). Metoda All on 4 nepatří mezi nejdražší, naopak, finanční prostředky značně šetří. Jiné implantologické metody, kdy je třeba doplnit chybějící kost a třeba i použít vyšší počet implantátů, mohou být daleko dražší (nicméně výhody oproti zmíněné metodě All on 4 mít nemusí). Nejlepší by bylo objednat se na konzultaci a možnosti léčby probrat osobně na základě vašeho vyšetření.

   • Blanka hubařova

    Dobrý den ,lékař šel do důchodu a tak mi novou celkovou zubní náhradu dělala před 2 lety jiná zubní lékařka ale ta mi nesedí a tak nosím tu původní. Kolik stojí nová ale zdravotní pojišťovna hradí až po 4 letech.

    rtáček

    • Jiri Skrdlant

     Dobrý den, v případě, že výkon není hrazen ze zdravotního pojištění, cenu výkonu si kalkuluje každé zdravotnické zařízení podle platné legislativy. Nejsou žádné tabulky, kolik kde jaký výkon musí stát. Na Váš dotaz tedy nelze obecně odpovědět. Musíte se zeptat na daném pracovišti. Ceny se budou lišit.

 22. Roman Geschwandtner

  Dobry den , chtel bych se zeptat , kolik si mam pripravit penez , kdybych chtel zhotovit metodou All on 4 kompletni spodni patro /cca 12 zubu / v porcelanovem provedeni. Momentalne mam horni pevnou protezu , spodni vyndavaci /0 vlastnich zubu / a rad bych to doresil.Muj znamy p. Doktor je jiz starsi pan a inplantaty nedela.
  V soucasnosti ziji v cizine a nejsem v CR pojisten.
  Dekuji.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, záleží jak na kterém pracovišti, naše ceny najdete zde. Nejlepší je ale přijít osobně (samozřejmě po objednání) a na základě vyšetření a konzultace si nechat připravit plán léčby. Pak jsme schopni říci částku za vaše ošetření přesně.

 23. Jaroslav Hrncir

  Dobry den.Byla mi zhotovena horni snimatelna proteza,jsem 3roky po mozkove mrtvici a proteza mi nedrzi,musim ji az trikrat denne lepit,abych se vubec najedl,ale pak mi opet spadne,je ,mi 73 roku,hradi pojistovna nejaky zakrok,aby mi proteza nepadala?dekuji za odpoved.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, neuvádíte, jestli jde o celkovou nebo částečnou náhradu. Za tři roky může dojít v dutině ústní k řadě změn. V některých případech je možná chirurgická úprava dásně (hrazeno ZP). Může pomoci i běžná rebazace náhrady, což ZP nehradí kompletně. Jednou za tři roky máte nárok i na novou celkovou náhradu. Nejlepší postup bude, když se obrátíte na vašeho zubného lékaře. Věřím, že Vám určitě pomůže.

 24. Daniela

  Dobrý den,
  je metoda All-On-Four také hrazena pojišťovnou?
  Děkuji moc za odpověď.

 25. Jiri Skrdlant

  Dobrý den, nezlobte se, ale tento příspěvek ani web není určen k tomu, že bychom Vám mohli poskytnout komplexní informace o vaší léčbě u nějakého zubního lékaře. Nejlepší by bylo, když byste se obrátil na lékaře, který Vám dané ošetření bude dělat. My nevíme, jak bude přesně postupovat, ani nevíme, jaký je Váš stav v dutině ústní. Věřím, že Vám rád vše vysvětlí. Určitě půjde o několik návštěv, pro celkovou náhradu minimálně 3-4, které však snad mnoho času nezaberou. Nemusíte se ničeho bát, nejde o nic nepříjemného.

 26. Tomáš

  Dobrý den chtěl bych se zeptat,chybí mi jeden zub ale skoro všechny ostatní mám ve špatném stavu a skoro na každém mám krček je možné si nechat vytrvat všechny zuby a nahradit je novými na pevno?se zubaři mám špatnou zkušenost a nerad k nim chodím ikdyz mě zuby neustále bolí,proto bych byl radši kdyby mě už žádný nikdy nebolel.dekuji za odpověď

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, vytrhat nefunkční neopravitelné zuby a nahradit je implantáty možné je. Otázkou ale je, jestli zuby opravdu není lepší zachránit. To po internetu nevyřešíme, bez vyšetření to není možné říci. O zuby na implantátech se je nutné starat také, možná ještě více, jak o vlastní zuby.

 27. Hana Sykorova

  Dobry den mam totalni zubni protezu a uz me spatne drži nemuzu sehnat zubare protoze jsem se prestehovala tak bych si chtela nechat zuby na soukrome klinice cenu vim me rekli ze delaji z jinich materialu myslite ze ty zuby budou lepe vypadat a mozna i lepe drzet kdyz je to za penize?implantaty me nepujdou protoze mam nizkou dolni kost chci aby zuby byli krasne nez ty z priskirice je me 74 let

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, těžko Vám můžeme slíbit, jak budou zuby vypadat někde na nějaké soukromé klinice, kde jste byla. Jak bychom to mohli zaručit? Obecně se dá říci, že jestliže má lékař volnou ruku a není limitován zdravotní pojišťovnou – ano, takové zuby mohou vypadat i fungovat daleko lépe. Není to je jen o zubním lékaři, je to i o zubní laboratoři, která zuby zhotovuje a se kterou daný lékař spolupracuje.

 28. Pavel Pelikán

  Přeji dobrý den pane doktore. Nechal jsem si udělat horní i spodní náhradu a to již po druhé v řadě po třech letech. Ošetřující lékař mě překvapil tím že mě doporučil abych si nechal do těch náhrad zabudovat podle jeho slov za úplatu výztuhu, aby mě ty protézy nepraskly což se mě již jednou stalo. Ale když ty protézy zkoumám proti světlu tak tam žádnou výztuhu nevidím. V čem tedy ta výztuha spočívá. Děkuji.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, to bohužel nevím, touto cestou to nelze posoudit. Nejlepší by bylo, když byste se zeptal vašeho lékaře a nechal si výztuhu ukázat, vysvětlit, oč jde. Je mi líto, ale poradit takto neumím, musel bych náhrady vidět.

   • Pavel Pelikán

    Děkuji, asi již tuším že jde jen o trik jak vytáhnout z lidí prachy. Jinak Vám děkuji za vaší obětavost a přeji vše nejlepší ve vaší stomatologické činnosti a hlavně té nezištné poradenské, to se již vůbec nevidí.

    • Jiri Skrdlant

     Dobrý den, to bych si neodvážil soudit. Opravdu si myslím, že nejlepší je zeptat se dotyčného lékaře. Jestli se to nevysvětlí, můžete si stěžovat na ČSK.

 29. Silvia Hanušová

  Dobrý den, je metoda all on 4 vhodná i když je kosti málo, tedy v případě že nejsou doporučeny ani implantáty? Kde tedy budou ty zuby držet,pokud té kosti ubývá? a kolik klinik v ČR tuto metodu provádí? Děkuju.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, obvykle bývá kosti málo v určitém prostoru, ne po celé čelisti. Právě tato metoda využívá stávající kost bez potřeby dalších operací. Nelze říci, že když Vám někdo implantáty nedoporučil z důvodu nedostatku kosti, že zákrok nejde provést. Je to třeba zvládne spíše specializované pracoviště. Jestli máte zájem vědět, zda je zákrok pro Vás vhodný, je nejlepší objednat se na konzultaci, po internetu nelze léčit. Co je jiných pracovišť, bohužel neumíme poradit, bude jich několik málo po celé ČR. Standardně pacienti na zákrok jezdí z celé ČR, je to specializovaný výkon.

 30. Petr Novotný

  Dobrý den,prosím o informaci jakou zvolit náhradu na horním patře,když tam zbyli jeničky obě,obě trojky a levá šestka.Díky Petr Novotný.

 31. Stachová

  Dobrý den p.doktore mohu se zeptat na cca cenu zubní náhrady horní i dolní čelisti bez implantátů. Děkuji

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, kvalitní ošetření obou čelistí nadstandardními celkovými náhradami na našem pracovišti vyjde na cca 50.000 Kč.

 32. Šípková

  Dobrý den, přišla jsem o zuby 4,5 nahoře. Byl mi udělán můstek upevněný na 3 a 6. V náhradě je však mezera od dásně cca 2 mm, do které se mi dostává i jídlo. Stěžovala jsem si lékaři, ale on mi tvrdí, že to tak musí být a nechce můstek opravit. Prosím, můžete mi poradit, jak to má správně být? Moc děkuji

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, touto cestou opravdu nelze radit, co je či není správně. Aby to nějaký lékař mohl říci, musí Vás vyšetřit.

 33. Marie Veselá

  Dobrý den prosím zda s tím jde něco udělat. Od února 2020 mám horní zubní náhradu. I když si ji přilepim nemohu předními zuby ukousnout cokoliv(rohlík nebo chleba), neboť se mi celá protéza hýbe. Mě se zdá že je mi volná a nesedí. Pan doktor mi řekl že mám špatný tvar dásní. Mohu si to někde nechat ověřit? Předem děkuji za odpověď

  • Jiri Skrdlant

   Vážená paní Veselá, po internetu takto těžko soudit. Někdy pomůže zhotovení náhrady v nadstandardním provedení, které není hrazeno zdravotní pojišťovnou. Ale ani tak nelze zaručit bezproblémovou funkci, protože jde stále o snímací náhradu. Možným řešením je použití implantátů, na které se nové zuby pevně fixují.

 34. Katerina

  Dobrý den chtěla bych se zeptat mám velice zničený chrup proto jsem si u zubaře chtěla nechat udělat nové zuby. Chtěla jsem náhradu na pevno ale můj lékař mi řekl že to nejde protože mám špatné kořeny je to možné? Dekuji

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, ano, je to možné. Pevnou náhradu na vlastních kořenech zubů někdy není možné ukotvit. Po internetu ale není možné říci, jak je t ve Vašem případě. Řešením jsou obvykle zubní implantáty, díky kterým pevná náhrada zubů možná je.

 35. Barbora

  Dobrý den. Chci se zeptat jestli se dá zachránit zub,který se už kyve. Nechci o něj přijít děkuji za odpověď.

 36. David Gajdoš

  Dobrý den
  Mám vrozenou vadu s celým chrupem o své zuby se pečlivě starám každý den ale moc to nepomáhá mám špatnou sklovinu a nevydrží co by měli tvoří se mi na viditelných místech kazy a strací svou přirozenou barvu a nefungují jak by měli při každém čištění vyplivnu opravdu spoustu krve používám mezizubní kartáčky nit a pasty které by měli fungovat ale jen se to horší začínají pružit a křiví se a také mi začali růst zuby moudrosti takže málo místa a nemám bohužel zubaře v Karlovarském kraji je všude plno takže chodím na pohotovost ale tam mi moc nepomohou s to mi je teprve dvacet let je možné implantovat nové zuby na pevno? Potřeboval bych nutnou radu či pomoc a Budu vděčný za každý e-mail či radu děkuji Gajdoš

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, opravdu touto cestou není možné soudit, která léčba by pro Vás byla nejvhodnější. Věk 20 let není pro implantační zákroky překážkou.

 37. Vildova Iveta

  Pekny den, rada bych se zeptala, velice – velice jsem neštastna, musela jsem si sundat 25 ročny mustek a zustali mi jenom 2 bočni zuby ale že pry i ti treba vytrhnout,zatim ich ješte mam! Horni čelišt je to! Hledam tak nejlepši rešeni, a tak chtela jsem, že si dam udelat 2 Implantat a na to nasadit nejaki zuby proste aspon tu častečnu snimatelnu naradu…! Bohužel byla jsem u implantologa a ten ma odbil stym, že pry nemam kosti a tak nebyl to ochoten udelat! (Jen podival na to, bez RTG!)
  Nechapu to – vždyt všude je psano, že se daji ti umele kosti udelat augem., když nekdo ma malo kosti…! Jaky je vaš nazor a stanovisko na to pane doktore? (Jsem radeji ted bez zubu..celkove snimatelne nechci! A tak se trapim, že až!) Co mam udelat podle vas – proste když nekdo nema, povedzme vubec kosti…tak nejde udelat vubec nejaky ti implantaty, nič (Musi byt cely život odkazan na celkovou nahradu??) Jestli existuje nekdo, nejaka klinika kde umi implantovat i tem kteři maji malo, nebo žadni kosti…je to možni? Velice dekuji, i za kontakt! (Jsem z Prahy, vek 54! Když pomyslim na celkovu nahradu, zle mi, cely zbytek života nosit! Na cene už nezaleži)
  Ješte jednou Vam dekuji! S pozdravem.

  • Jiri Skrdlant

   Vážená paní, bohužel po internetu nelze soudit, zda je možno ve Vašem případě implantáty zavést nebo ne. To lze posoudit jedině při vyšetření. Jestliže o něj máte zájem, prosím objednejte se. Někdy se dají využít oblasti, kde je kosti dostatek nebo kost doplnit. Předem to ale říci nelze.

 38. Eva

  Dobrý den
  pane doktore protéza metodou All on 4 je pro mne vysvobozením – nesnesu patro protézy. Pokud mám svoje zuby (nahoře 123 vpravo i vlevo a dole 345 vpravo i vlevo) a budou schopné – použijete je místo implantátů, nebo je nutné je pro tuto protézu vytrhnout?
  Děkuji.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, náhrada zubů metodou Al on 4 se používá v případě, že v ústech již žádné zuby nejsou (respektive ty, které tam jsou, není možné smysluplně dlouhodobě využít, proto jsou odstraněny). Jak to ale je ve Vašem případě, to nelze po internetu soudit. Jestliže řešíte možnosti náhrady chybějících zubů, doporučuji se objednat na konzultaci,.

 39. Vojtech P.

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat kolik zubů metoda all on 4 nahrazuje, je to vsech 7 na jedne strane? Take jaka je zivotnost tohoto reseni, pri optimalni peci samozrejme? Nevim jak je ta metoda stara, ale mate jiz zkusenosti s pacienty, kteri to maji jiz dlouha leta? Nakonec jeste otazka, jak si all on 4 stoji vuci ostatnim mustkum na implantatech, pokud finance nejsou problem, je lepsi zvolit jinak? Dekuji moc!

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, metoda All on 4 nahrazuje všechny zuby v čelisti (4 implantáty nesou můstek o 12-14 zubech). Já osobně mám zkušenosti 15 let, ošetřených čelistí bude určitě přes 200 (některý pacient má tento můstek v jedné čelisti, některý v obou). Životnost implantátů při kvalitní péči by určitě mohla být 15-20 let minimálně. Co se týká můstku, který je na implantáty nasazen, ten tak dlouho nevydrží, dá se ale opravit (opraví či vymění se některé jeho části) nebo vyměnit celý. Záleží na konkrétním řešení. Možností je více. Oproti můstku na implantátech – all on 4 koncept má své indikace, ve kterých vychází výhodněji (např. časově, v počtu zákroků, estetice, ale i finančně), než jakákoliv jiná řešení.

   • Vojtech P.

    Děkuji moc za reakci. Doplňující dotaz – v čem tkví ten „zázrak“ , že není třeba čekat a vše se udělá během pár dnů? Narážím na situaci, kdy mi můj lékař doporučuje můstek na 6 impl. nahoře a 5 dole., ale před tím doporučuje mít čas na hojení několik měs. mezi extrakcí a implantací (na HČ), mezitím se snímací náhradou. Nerozumím proč u all on 4 jde vše hned ale jinak ne. Děkuji!

    • Jiri Skrdlant

     Obvykle se u metody All on 4 implantáty zavádí jinak a jinam (využívá se kost v jiných místech než při klasických postupech), než jsou zuby, není tedy nutné čekat na zhojení kosti. To, co píšete, standardně pro implantologii platí, protože implantáty jsou v místě zubu (jakoby pod novým zubem), tedy se čekat většinou musí. U All on 4 ne, protože jsou implantáty zavedeny trochu v jiném místě a pozici (jsou v čelisti skloněny). Ideálně, objednejte se na konzultaci, vše Vám ukážeme, vysvětlíme, budete mít třeba ještě více informací k rozhodnutí.

 40. zdena

  DOBRÝ DEN, CHTĚLA JSEM SE ZEPTAL. MM ZUBNÍ PROTÉZU DOLNÍ A HORNÍ. NA NICH UMĚLÉ ZUBY. \NYNÍ MI VAPDLA HORNÍ PROTÉZA A DVA OBROUŠENÉ ZUBY SE ROZPADLY. JDE S TÍM NĚCO UDĚLAT. JAK SEDOUSTANOU TY ROZPADLÉ ZUBY VEN DĚKUJ ZA INFORMCI

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, těžko takto po internetu soudit, ale zuby se pravděpodobně musí odstranit. Doporučuji navštívit vašeho zubního lékaře, určitě si s tím poradí.

 41. Michal Hájek

  Dobrý den přemýšlím o vaší klinice chtěl bych se zeptat mám zhruba 19 zubů a další mám zkažené takže půjdou ven bohužel nemám finance na implantáty když to řeknu stručně jsem rozvedený mám dítě ve střídavé péči a mám hypotéku tudíž opravdu nemám dostatek peněz na implantáty chtěl jsem se zeptat na zubní protézu kterou hradí pojišťovna jestli je možné jí přidělat na těch pár zubů co v puse budu mít nebo že byste mi vytrhli ten zbytek a udělali mi zubní protézu můj zubař mi to totiž odmítá chce po mě pořád zubní implantáty proto vás prosím o pomoc mé situaci děkuji Hájek

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, bohužel bez vyšetření nemůžeme nic konkrétního říci (nevíme, v jaké stavu zuby jsou, na kterém místě v ústech jsou, atd.). Bohužel finanční stránka je u mnoha výkonů bez spoluúčasti zdravotní pojišťovny (jako třeba zubní implantáty) limitující. Jestliže je pro Vás finanční otázka opravdu zásadní, nejlepší by bylo, abyste o řešení „na pojišťovnu“ požádal svého zubního lékaře. Určitě Vám vysvětlí výhody a nevýhody možných řešení.

   • Michal Hájek

    Samozřejmě vím že některé zákroky se musí uhradit to bych uhradil ale chtěl jsem se zeptat jestli je možné mi vytrhnout těch zbytek zubů když bych o to požádal a nahradit to protézou

    • Jiri Skrdlant

     Bohužel to opravdu po internetu nelze říci 🙁 Na požádaní se zuby netrhají, musí k tmu být nějaký zdravotní důvod.

 42. Vsetecka

  Dobry den, mam asi mesic zavedene implantaty v dolnim a hornim oblouku s cirkonovymi mustky.Stale nemuzu dobre vyslovovat a nahore mam pri jidle pocit jakoby se na mustek lepilo jidlo- po pul hod to odezni, ale je to neprijemne. Vsude se pise, ze implantaty jsou jako vlastni zuby, ale to bohuzel nemuzu potvrdit. Muze se jednat o spatne vyhotoveni mustku?

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, Vaše pocity jsou jistě nepříjemné. Ano, máte pravdu, implantáty jsou jako vlastní zuby. Právě ale „jako“. Vlastní zuby nic nenahradí zcela dokonale. Někdy je lékař nucen udělat můstek nebo korunku maličko jinak, než byly vlastní zuby (technicky z více důvodů nemusí být možné udělat zcela věrnou kopii původního zubu) a může to způsobit některé odlišnosti ve funkčnosti. Jestli jde o špatně vyhotovený můstek, to po internetu soudit opravdu nelze 🙁 Doporučovali bychom Vám obrátit se na Vašeho zubního lékaře a vše s ním probrat. Jestli nebudete spokojen(a) s vysvětlením, pak lze jistě navštívit nějaké specializované pracoviště v rámci konzultace.

 43. Jarka

  Dobrý den,mám celkovou horní zubní náhradu,bohužel je to má noční můra, ráda bych si připlatila a nechala zhotovit z odlehčeného materiálu, případně i bez patra, na koho se obrátit,má lékařka mi to odmítá a ani zubní laboratoř nemá jiný materiál než pryskyřici,jsou nějaké zveřejněné kontakty kam se obrátit, pokud možno Ústecký kraj,moc děkuji Jarka

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, děkujeme za dotaz. Bohužel takto po internetu radit nejde. Technologie protéz má své limity, materiál samotný nic moc nevyřeší (všechno je to vlastně pryskyřice). Horní protéza bez patra má zase mnoho nevýhod. Nemůžeme soudit, proč to Vaše lékařka odmítá a vůbec neumíme říct, jestli to někdo jiný vyřeší nebo ne. Problémy s celkovou náhradou jsou běžné a není to o tom, že by ji někdo zhotovil špatně nebo ze špatného materiálu. Je to náhrada zubů a tak se také chová. Řešením bývá snímací náhradu kotvit na zubní implantáty nebo ji převést na pevnou (můstek připevněný na implantáty) – třeba metodu All on 4, kterou u nás ve Studiu 32 pracujeme.

 44. Eva Berkyova

  Dobrý den,prosím mám dotaz..zubni nahrady mám již několik let,nevím přesně ale 8 let určitě.Mám stále původní náhrady,bez výměny,na kterou mám nárok,jak jsem pozdě zjistila,po 3 letech a hrazenou pojišťovnou…přestěhovala jsem se a zde zubaře nemůžu najít,majir plno.spodní náhrada ještě ujde,ale na horní mi chybí jeden zub a dva zuby,zrovna vepředu,se mi vylomily,tak jsem je prilepila,abych neměla díru,při otevření úst…nemůžu sehnat toho zubaře a chci se zeptat,jak postupovat,když chci novou nahradu hrazenou pojišťovnou,jak sehnat lékaře v mém okolí a jestli má moje pojišťovna záznam o datu,kdy mi byla dána ta zubní náhrada a pomůže mi najít zubaře a sdělí mu tento údaj.Děkuji

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, ano, Vaše zdravotní pojišťovna by Vám to říct mohla (nejsem si jist, zda uspějete po telefonu, jde o ochranu informací). Také by Vám měli doporučit lékaře v okolí, se kterým mají uzavřen smluvní vztah a má volnou kapacitu.

 45. Dáša Šmídová

  Dobrý den, mám cca osum let horní celkovou protézu.cele roky potíže..a teď mě zdelil můj lékař, že nemám už žádnou,kost..
  A že stím nejde nic dělat.prosim,pomozte, poraďte… děkuji Dáša

 46. Kristýna

  Dobrý večer, půjdu rovnou k věci a budu k vám zcela upřímná. Tak jak už jsem to zkoušela v mnoha pražských zubních ordinací, bohužel sem pohořela… V minulosti jsem byla uživatelskou pervitinu a můj celkovi život q životní styl mě o mě zuby připravil… teď když už Žijí normalni q plnohodnotný život mam 3 krasne děti manzela praci jediná má „kosmetická “ vada sou prave mě zuby… Je to věc které si hned každý všimne a my lidé máme tu špatnou vlastnost hned lidi soudit q odsuzovat… Jelikož mám v puse spíš hřbitov většinou jen kořenů než zubu a o bolestech nemluvě bych chtěla doporučení nebo radu na koho se konkrétně obrátit s přímou zadosti o celkovou extrakci a daní kapánek… je mi 26 sem sice mlada ale chci také normálně žít a žít opravdu naplno když už sem to vše překonala
  Předem děkuji za odpověď

  • Dobrý den, neznáme důvod, proč jste jinde pohořela, tedy k tomu neumíme nic říci. Abychom mohli stanovit léčbu, potřebujeme Vás vyšetřit. Jinak to nejde. Neváhejte se objednat na konzultaci, s lékařem se pak domluvíte na dalším postupu.

 47. jan piska

  po ctyrech letech se pripravuji na zhotoveni zubní nahrady.muj lekar mi sdelil,ze otisky si pacint hradi sam.na internetu jsem si precetl ,ze otisky jsou soucasti nahrady placene pojistovnou.kdo ma pravdu?dekuji za odpoved.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, o žádné takové hrazené službě nevíme. Nejsme ale v situaci, že bychom mohli touto cestou posuzovat, kdo má pravdu. To nám nepřísluší. V případě, že se s lékařem nedohodnete, doporučujeme kontaktovat Českou stomatologickou komoru. Jistě Vám rádi Váš dotaz zodpoví.

 48. František

  Dobrý den.
  Jsem po pracovním úraze obličeje a přišel o zuby.Vim že metoda All-On-Four o kterou mám zájem hrazena pojišťovnou není.Muj zubní lékař tuto náhradu nedělá a budu si muset najít lékaře který by mi ji zhotovil.Má otázka na vás je jestli v rámci pracovního úrazu a náhrady metodou All-On-Four dojde z úrazového pojištění zaměstnavatele k finanční náhradě?Jestli jste se ze své praxe s tímto setkal?
  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Jiri Skrdlant

   Dobrý den, děkuji za dotaz. Bohužel s daným problematikou jsem se ještě nesetkal, nemohu bohužel odpovědět.

 49. LÉDLOVÁ

  Dobrý den, ráda bych na spodní čelist náhradu.Je možné náhradu připevnit na dva implantáty( patentky) nebo na třmen ? děkuji

Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php