Hygienická opatření ve Studiu 32

9 Lis

Řada pacientů poslední dobou řeší, jak má zdravotnické zařízení nastaven provoz, aby nedošlo k přenosu infekce mezi pacienty. Provoz na naší klinice se organizačně i vybavením přizpůsobil tak, aby riziko přenosu nákazy (nejen) virem SARS – CoV 19 bylo zcela minimalizované.

Nastavili jsme si vlastní postupy, které vyplývají z aktuální situace, doporučení profesních organizací a epidemiologických opatření. Jsme rádi, že můžeme zajistit maximální hygienické standardy tak, jak je vnímáme z lékařského pohledu my a ne tak, jak je „řeší“ nepružná legislativa.

Minimalizace počtu návštěv

Veškeré výkony jsou u nás optimalizovány tak, aby se minimalizoval počet a délka návštěv při udržení maximální kvality výkonů. Tento přístup je u nás samozřejmostí nejen v období probíhající epidemie.

Důkladná dezinfekce

Mezi jednotlivými pacienty i po skončení ordinačního programu provádíme důkladnou dezinfekci a úklid pracoviště kvalitními certifikovanými prostředky.

Speciální přístroje pro zajištění vysoké čistoty prostředí

Používáme čističky vzduchu a germicidní lampy. Germicidní lampa je speciální lampa vyzařující ultrafialové záření. Používá se pro sterilizaci vzduchu, kapalin a povrchu předmětů.

Minimální shromažďování

Neshromažďujeme se zbytečně. Pro organizaci provozních záležitostí chodu kliniky využívají pracovníci Studia 32 moderní komunikační technologie. Taktéž se snažíme, aby se v čekárně a na recepci pohybovalo minimální množství pacientů a dodržovaly se rozestupy.

Jednorázové nástroje

Používáme jednorázové nástroje a pomůcky. Tím je zajištěna nejen nekompromisní hygiena, ale i bezpečnost výkonu.

Sterilní násadce pro každého pacienta

Jedním z nejvíce problematických kroků k zamezení přenosu infekce mezi pacienty obecně  je manipulace s tzv. stomatologickými kolínky či násadci. Stomatologická kolínka (násadce) jsou nástroje, které přenášejí rotační pohyb z mikromotoru („vrtačky“) na zubní vrtáček. Protože jsou to nástroje s velmi přesnými převody a ložisky, jejich cena je vysoká.

Dezinfekce těchto nástrojů se většinou omezuje na dezinfekci jejich povrchu. Prvním důvodem je to, že dezinfekční prostředky působí na přesné převody a ložiska agresivně a limitují tak dobu životnosti těchto drahých nástrojů. Druhým důvodem je nutnost rychlé přípravy mezi jednotlivými pacienty.

Na našem pracovišti jsme investovali do rozsáhlého parku těchto násadců a přístrojů k jejich údržbě.  Můžeme zajistit průběžnou sterilizaci rotačních nástrojů mezi pacienty – tj. pro každého pacienta je připraven sterilní násadec. Ač je tento postup v řadě západních zemí standardem, v ČR bohužel zatím není zvykem. V diskuzi je ale změna zákona, která by používání sterilních stomatologických násadců uzákonila jako nutnost.

Zirc systém

Zirc systém je soubor barevně odlišených uzavíratelných boxů a tácků. Do nich se připravují všechny materiály a nástroje pro konkrétní typ výkonu. Pro každého pacienta jsou tak připraveny sterilní nástroje. Systém je vyrobený z plastu s antibakteriální úpravou Microban®, která je patentována firmou Zirc.

Nebojte se nás navštívit, obavy z nákazy koronavirem nejsou na místě!

autor: MUDr. Jiří Škrdlant

 

Tags:
Sdílejte:
Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php