Domácí bělení zubů

Koupili jste si set pro bělení přes internet?

Jestliže jste se rozhodli použít unifikované domácí bělící sady s nosiči zakoupené přes internet nebo v lékárnách, důrazně doporučujeme nejdříve konzultovat tuto proceduru se svým zubním lékařem. V případě, že trpíte zánětem dásní, parodontózou nebo máte nějaké zubní kazy, nelze bělení zubů provádět. Dále by na předních bělených zubech neměly být výplně (plomby) nebo korunky. Před zahájením bělení je navíc potřeba zuby od dentální hygienistky profesionálně vyčistit od povlaků a pigmentací. Jen tak může účinná látka proniknout k zubu. Navíc dle legislativy jsou nyní k volnému prodeji pouze přípravky s minimální účinností, proto od přípravků zakoupených v běžné síti nečekejte znatelný výsledek.

V případě, že máte o bělení zubů zájem, doporučujeme se Vám obrátit na Vašeho zubního lékaře. Ten Vám doporučí postup, který pro Vás bude vhodný.

Domácí bělení pod pohledem profesionálů

Na našem pracovišti provádíme bělení zubů v kombinací domácí a ordinační fáze. To zajistí perfektní výsledek a zároveň je takový postup šetrný k Vašim zubům a dásním. . Základem bělení zubů je vyšetření a konzultace. Následuje zhotovení speciálních nosičů, do kterých se nanáší bělící gel. Při druhé návštěvě ordinace je zahájena fáze domácího bělení. Dentální hygienistka či zubní lékař Vám vysvětlí, jak s nosičem pracovat. Bělení pak probíhá doma po dobu dvou týdnů. Používají se méně koncentrované přípravky, takže bělení je ještě šetrnější. Poté následuje ordinační dobělení, které efekt podtrhne.

Postup při domácím bělení zubů

Tento postup se týká přípravků používaných ve Studiu 32.

Před každou fází bělení

Nejdříve si vyčistěte zuby běžným způsobem zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem či zubní nití. Odstraňte plastový konec stříkačky. Dbejte na to, aby Vám gel nepřetekl z formy. Na zuby nasaďte gelem naplněnou formu a přebytečný gel setřete prstem, vatovým tamponem či suchým zubním kartáčkem. Jestliže jste se dostali do styku s gelem, umyjte si důkladně ruce. Během aplikace nejezte, nekuřte a nepijte.

Po naplnění nosičů uložte bělící gel do původní krabičky, aby nedošlo ke stlačení stříkačky a úniku gelu. Přípravek uložte na suchém a chladném místě (do lednice). Zachováte tak jeho bělící schopnosti.

Jak dlouho bělení probíhá?

Bělení je možné aplikovat denně. Doporučená doba aplikace se pohybuje mezi 4–6 hod. V této době je účinná látka aktivní, tzn. probíhá proces bělení.

Po ukončení bělení vyjměte nosiče z úst. Důkladně si vypláchněte ústa a vyčistěte si zuby a dásně. Vypláchněte nosiče studenou vodou, odstraňte zbytky gelu a vysušte je. Nepoužívejte horkou vodu (může způsobit deformaci nosičů). Uschovejte nosiče na bělení do pouzdra a vše uložte na suchém a chladném místě.

Aplikaci opakujte jednou denně po dobu 14 dnů.

Jak si poradit s citlivostí zubů po bělení?

V průběhu bělení je vhodné používat přibalenou zubní pastu. Snižuje citlivost a podporuje mineralizaci zubů.

Další doporučení

  • Během procesu bělení dodržujte maximální ústní hygienu. Zuby čistěte zubním kartáčkem, mezizubními kartáčky, nití a dalšími speciálními pomůckami tak, jak Vám bylo doporučeno.
  • Po bělení může být dáseň bledší až jasně bílá. Jedná se o dehydrataci sliznice způsobenou používáním většího množství gelu. Dbejte na to, abyste při další aplikaci vždy přebytečný gel po nasazení nosičů z dásní odstranili.
  • Během celého procesu bělení minimalizujte kouření, konzumaci kyselých a vysoce pigmentujících potravin a nápojů jako jsou lesní plody, káva, černý čaj, coca cola a červené víno. Tyto potraviny mohou způsobit zabarvení zubů.
  • Vyhýbejte se citrusovým plodům a džusům, zvyšují citlivost zubů.
  • Nepoužívejte bělící přípravky jestliže jste těhotná nebo kojící žena, máte cukrovku nebo srdeční problémy, máte citlivé zuby nebo je Vám méně než 18 let.
  • Po ukončení aplikace bělení mohou být zuby mírně bledší než v konečném výsledku. Odstín zubů se stabilizuje během 1-2 týdnů.  Po kompletním dokončení procesu bělení, budou Vaše zuby vždy bělejší než jejich původní odstín.
  • Konzumace vysoce pigmentující stravy a nápojů zuby opět v delším časovém úseku zbarví. Stejný efekt má kouření.

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php