Vliv ústního zdraví ženy v těhotenství na dítě

5 Bře

Možná se Vám zdá předčasné starat se o chrup dítěte již v těhotenství, ale věřte, že to je ten správný čas. Péče o zuby může mít obrovský dopad na zdraví chrupu dítěte ještě předtím, než se narodí. Nová zjištění ukazují, že kazivost dětských zubů může být z velké části důsledkem stavu ústní mikroflóry matky.

Prvních pár měsíců těhotenství je klíčových pro vývoj orgánů plodu včetně jeho chrupu. V těchto raných fázích vzniká primitivní ústní dutina, čelistní kosti a základy budoucích zubů. Zdánlivě drobné detaily, jako je stav ústní mikroflóry matky, mohou mít dlouhodobé důsledky na zdraví chrupu dítěte.

Správná péče o hygienu ústní dutiny může efektivně minimalizovat riziko přenosu škodlivých bakterií. Ta zahrnuje pravidelné čištění zubů, používání zubní nitě, mezizubních kartáčků, návštěvy u zubního lékaře, ale hlavně dentální hygieny. Péče o zuby a dásně je tedy nejen o Vašem zdraví, ale také o zdraví Vašeho nenarozeného dítěte.

Kombinace hormonálních změn a nedostatečné ústní hygieny může vést k těhotenské gingivitidě (zánětu dásní), která může být ve spojení s předčasným porodem, nižší porodní váhou dítěte nebo dokonce s potratem. Péče o zuby a dásně je tak zásadní součástí zdravého těhotenství a zdravého vývoje dítěte.

Nečekejte, až bude pozdě. Začněte se starat o své ústní zdraví ještě dnes a poskytněte Vašemu nenarozenému dítěti nejlepší možný start do života s pevnými a zdravými zuby. Pravidelná návštěva dentální hygieny je klíčová nejen před, během, ale i po těhotenství. Navštivte dentální hygienu u nás ve Studiu 32. Odborníci Vám poskytnou veškeré potřebné informace a pomohou s účinnou péčí o Vaši ústní dutinu.

Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php