Zajímavé statistiky roku 2023

11 Led

Máme rádi čísla. Připravili jsme pro Vás zajímavé statistiky týkající se našeho provozu v roce 2023. Čemu se nejvíce věnujeme, na co klademe důraz a co nám vadí?

Z našich registrovaných pacientů 81% dochází na pravidelné roční preventivní prohlídky. 12%  registrovaných pacientů u nás více jak rok na preventivní prohlídce nebylo a 7% dokonce více jak 2 roky…

To nás těší. Většina našich pacientů je vzorných a dbá o své zubní zdraví. Jestliže tak úplně vzorní nejste, samozřejmě Vás rádi uvidíme. Preventivní prohlídky mohou odhalit případné problémy dříve, nežli začnou působit obtíže. Případná léčba je jednodušší a rychlejší

Naši registrovaní pacienti jsou z 61% pojištěni u VZP, z 11% u OZP a 7% tvoří pojištěnci VOZP. Zbytek tvoří pacienti dalších pojišťoven nebo nepojištění pacienti.

V tom, co u zubního lékaře zdravotní pojišťovny (ZP) hradí, nejsou rozdíly. Tedy z našeho pohledu nehraje roli, u které ZP jste pojištěni. Výjimkou jsou občasné příspěvky na dentální hygienu. V tom se jednotlivé ZP liší.

V loňské roce jsme ošetřili výplní zhruba 1.510 stálých zubů a 140 dočasných (mléčných) zubů.

Tedy jsme pomocí výplní opravili 1.650 zubů. Starejte se o ně poctivě, ať nevytváříme zubní mandaly, které vítr (pacient) za čas rozfouká (zničí) 🙂

Provedli jsme 3.500 rentgenů.

Diagnostika je důležitá. RTG snímky odhalí například mezizubní kazy, atd. RTG dohlédne tam, kam lidské oko ani pomocí mikroskopu ne.

Zhruba 7% našeho ordinačního času jsme nemohli využít z důvodu neomluveného termínu.

Toto nás opravdu netěší. Proč se někdo, kdo naplánovaný termín potřebuje změnit, neozve? Lékař, sestra i připravené vybavení na něj v ordinaci čekají a místo něj nemohou vzít jiného pacienta, který by si jejich času vážil více… Prosíme, víte-li , že nemůžete přijít na plánovaný termín, dejte nám o tom vědět. Čím dříve, tím lépe.

Extrahovali jsme 330 zubů.

Co dodat…prostě zoubky u Vás už být z různých důvodů nechtěly…

Provedli jsme 1.440 preventivních prohlídek, z toho 90% pacientů využilo služeb dentální hygienistky.

Prevence je velká součást naší práce. Ideální by bylo, kdyby se všichni pacienti o své zubní starali tak, aby od zubního lékaře více nepotřebovali….

Zavedli jsme zhruba 200 implantátů.

„Šroubuje“ se u nás o 106. Je hezké, že moderní medicína má tuto možnost a my jsme toho součástí. Bez ní by byli pacienti odkázáni na můstky či celkové protézy.

 

 

 

 

 

Sdílejte:
Zanechte komentář

Pod Sychrovem I 83

101 00 Praha 10 Michle

+420 271 751 631

Objednejte se již dnes!

Ordinační doba

PO-ČT 8-17, PÁ 8-12

Napiště nám

recepce@studio32.cz
css.php